جستجو در محصولات

گالری پروژه های افتر افکت
گالری پروژه های PSD
جستجو در محصولات


تبلیغ بانک ها در صفحات
ربات ساز تلگرام در صفحات
.. سیستم ارسال پیامک ..
وب سرویس رایگان
هنگام كار با كامپيو‌تر از صندلي ارگونوميك استفاده كنيد

هنگام كار با كامپيو‌تر از صندلي ارگونوميك استفاده كنيد
وجود شرايط نامناسب در محيط كاري و عدم توجه به موارد ارگونوميك و بهداشتي، هنگام كار با كامپيو‌تر، موجب بروز بيماري‌ها و ناهنجاري‌هاي اسكلتي وعضلاني زيادي در كاربر مي‌شود.
Date:1391/3/26

ايلنا: هنگام كار با كامپيو‌تر استفاده از صندلي‌هاي ارگونوميك قابل تنظيم سبب كاهش عوارض در كاربران كامپيو‌تر مي‌شود.

به گزارش ايلنا، كار‌شناس بهداشت حرفه‌اي مركز بهداشت بويراحمد گفت: ارتفاع صندلي مورد استفاده بايد 41 تا 52 سانتي متر بوده و سطح نشيمنگاه آن طول و عرضي برابر 40سانتي متر داشته باشد كه در افراد چاق صندلي‌هاي پهن‌تر توصيه مي‌شود.

سيد نورالدين حسيني اظهار كرد: لازم است ضخامت تشك صندلي چهار تا پنج سانتي متر بوده و رويه آن از جنسي باشد كه اصطلاحا بتواند تنفس كند و لبه جلو صندلي گرد و لبه بيروني آن نرم باشد.

وي با بيان اينكه زاويه پشتي با تشك صندلي حداقل 95 تا 110 درجه تنظيم شود، ابراز كرد: عرض پشتي 32 تا 36 سانتي متر و ارتفاع پشتي صندلي 50 تا 85 سانتي متر توصيه مي‌شود.

وي اضافه كرد: در قسمت قرار گرفتن گودي كمر يعني ارتفاع 15 تا 20 سانتي متر از پايين، داراي يك قوس محدب و در قسمت پشت يك قوس مقعر باشد.

اين كار‌شناس بهداشت حرفه‌اي مركز بهداشت بويراحمد گفت: صندلي مورد استفاده در كار با رايانه بهتر است دسته دار بوده و دسته آن با ارتفاع ميز كار مطابقت داشته باشد.

حسيني تصريح كرد: وجود شرايط نامناسب در محيط كاري و عدم توجه به موارد ارگونوميك و بهداشتي، هنگام كار با كامپيو‌تر، موجب بروز بيماري‌ها و ناهنجاري‌هاي اسكلتي وعضلاني زيادي در كاربر مي‌شود.

پايان پيام

ايلنا


Rss Services Print  -(3 Body)  Visitor Count: 782
Add Comments
Name:
Email:  
User Comments:
SecurityCode: Captcha ImageChange Image