راه اندازي شبكه سراسري نسل چهارم اينترنت همراه ايرانسل در جزيره قشم
Date:1393/12/9 Visitor: 1262

بندرعباس/ واحد مركزي خبر/ اجتماعي

اپراتور ايرانسل امروز آخرين نسل فناوري ارتباطي جهان ( اينترنت نسل چهارم ) را در جزيره قشم راه اندازي كرد .
ايرانسل نخستين و تنها اپراتور تلفن همراه با پوشش سراسري در كشور است كه موفق به اخذ پروانه سراسري ارتقا شبكه به نسل چهارم اينترنت همراه در كشور شده است.
مدير كل گروه پروژه شركت ايرانسل امروز در جزيره قشم گفت : ايرانسل در مدت 6 ماه موفق شد به عنوان نخستين اپراتور خدمات نسل 3 و 4 اينترنت همراه را به مردم ارائه دهد و در سال هاي آينده خدمات نسل 5 و 6 و بالاتر اينترنت را به مردم ارائه مي دهد.
منصوري افزود : هم اكنون در 150 شهر كشور شبكه نسل سوم و 16 شهر كشور شبكه نسل چهارم اينترنت همراه راه اندازي شده است و جزيره قشم امروز هفدهمين شهر كشور است كه اين خدمات را از طريق شركت ايرانسل دريافت مي كند.
اكنون هرمزگان ، بندرعباس و جزيره كيش به شبكه نسل چهار پيوسته اند.
وي گفت : امكان انتقال فايل هاي حجيم تر و پر محتوا تر در مدت زمان كوتاه ، بهبود مدت زمان پاسخگويي شبكه و بهبود عملكرد شبكه ، امكان اطلاعات با كيفيت بهتر و امكان دريافت و مشاهده برنامه هاي تلويزيوني از طريق تلفن همراه با كيفيت بالا از جمله مزاياي استفاده از پهن باند نسل چهارم اينترنت همراه است.
مدير كل گروه پروژه شركت ايرانسل گفت : تا پايان امسال 200 شهر كشور خدمات نسل سوم اينترنت و 35 شهر كشور نيز خدمات نسل چهارم اينترنت همراه ايرانسل را دريافت مي كنند.
وي گفت : كاربران ايرانسل با تعويض سيم كارت فعلي ايرانسل به usim و يا خريد يك سيمكارت جديد نسل چهارم ايرانسل ، استفاده از گوشي ، تبلت و مودم با قابليت پشتيباني از نسل چهارم ايرانسل و اعمال تنظيمات لازم براي اتصال به شبكه باند پهن همراه ايرانسل مي توانند از خدمات نسل چهارم اينترنت برخوردار شوند.
هرمزگان 950 هزار مشترك ايرانسل دارد.
0002