دنياي موبايل و كامپيوتر؛تنها 4 درصد گوشي‌ها و تبلت‌ها از حملات بدافزاري مصونند
Date:1390/3/28 Visitor: 821
خبرگزاري فارس: بر اساس يك بررسي جديد ارزش بازار نرم افزارهاي امنيتي همراه تا سال 2013 به يك ميليارد دلار مي رسد و اين امر نشانگر افزايش نياز به حفاظت از گوشي ها و رايانه هاي لوحي در برابر تهديدات فزاينده است.

به گزارش فارس به نقل از زد دي نت، يافته هاي موسسه ژونيپر نشان مي دهد ارزش اين بازار تا سال 2016 از مرز 3.6 ميليارد دلار مي گذرد و تا آن زمان 227 ميليون نفر از انواع نرم افزارهاي امنيتي همراه بر روي گوشي ها و تبلت هاي خود بهره مي گيرند.
اين در حالي است كه در حال حاضر تنها 4 درصد از كاربران گوشي و تبلت بر روي دستگاه هايشان نرم افزار امنيتي نصب كرده اند. در واقع تعداد كل اين افراد به زحمت به 27 ميليون نفر مي رسد. در واقع بسياري از مردم از ضرورت نصب و بهره گيري از نرم افزارهاي امنيتي بر روي گوشي ها و تبلت هايشان بي اطلاع هستند.
اين در حالي است كه به گفته كارشناسان امنيتي گوشي ها و تبلت ها به اندازه رايانه هاي عادي نياز به مراقبت دارند و نصب فايروال، ضدويروس و ابزار كشف و خنثي سازي بدافزار بر روي آنها ضروري است.
همين بررسي نشان مي دهد گوشي هاي مجهز به سيستم عامل اندرويد بيش از ديگر گوشي ها در معرض خطر هستند، زيرا گوگل نسبت به عرضه انبوه نرم افزارها و برنامه هاي كاربردي آلوده براي اندرويد بي اعتناست.
انتهاي پيام/ح