جستجو در محصولات

گالری پروژه های افتر افکت
گالری پروژه های PSD
جستجو در محصولات


تبلیغ بانک ها در صفحات
ربات ساز تلگرام در صفحات
.. سیستم ارسال پیامک ..
وب سرویس رایگان
تسليم گوگل و فيس‌بوك در مقابل دادگاه دهلي نو

تسليم گوگل و فيس‌بوك در مقابل دادگاه دهلي نو
طبق قانوني در هند، اين شركت‌ها موظف به حذف محتواي توهين آميز در صورت وجود شاكي، تا 36 ساعت مي‌باشند.
Date:1390/11/20

به گزارش وبگردي باشگاه خبرنگاران، جام نوشت؛ دو شركت بزرگ فيس‌بوك و گوگل، محتوي خود را از روي تعدادي از دامين‌هاي وب‌سايت‌هاي هندي حذف كردند.
اين اقدام پس از حكم دادگاهي صورت گرفت، كه ايندو شركت را تهديد كرد در صورتي كه اقدامي در جهت حفظ حساسيت‌هاي مذهبي انجام ندهند، همانند چين، سخت‌گيري زيادي بر عليه آنان اعمال خواهد شد.
ايندو شركت در ميان 21 شركتي بودند كه از آنها خواسته شد مكانيسمي را فراهم كنند كه موارد مورد اعتراض را بعد از اينكه شاكي خصوصي آن را نسبت به دين‌هاي اسلام، هندو و مسيحيت توهين‌آميز دانست، مسدود نمايد.
به عنوان نمونه اين موارد شامل تمثال منموهان سينگ نخست وزير هند و گاندي در وضعيت‌هاي مصالحه، نشان دادن خوك در شهر مذهبي مكه، انتقاد كردن از سونيا گاندي مي‌باشد.

به نوشته روزنامه ديلي ميل، سخنگوي گوگل اعلام كرد كه تيم بازبيني، پس از بررسي محتوي‌، اين موارد را در محدوده‌هاي منطقه‌ هند، غيرفعال كردند.
هسته اصلي اين اختلاف، قانوني است كه هند در سال گذشته تصويب كرد و شركت‌ها را نسبت به محتواهائي كه كاربران بر روي وب‌سايت‌هايشان قرار مي‌دهند، مسئول دانست. طبق اين قانون، در صورت وجود شاكي، اين شركت‌ها موظف به حذف محتواي مورد نظر، تا 36 ساعت مي‌باشند.
گوگل در ماه گذشته اعلام كرده بود كه براي اين شركت، حذف محتواها، ممكن نيست.
دادگاهي امروز در دهلي نو، از ايندو شركت خواست كه اقدامات خود در اين زمينه را تا 15 روز ديگر، به اين دادگاه گزارش نمايند.

باشگاه خبرنگاران جوان


Rss Services Print  -(1 Body)  Visitor Count: 987
Add Comments
Name:
Email:  
User Comments:
SecurityCode: Captcha ImageChange Image