جستجو در محصولات

گالری پروژه های افتر افکت
گالری پروژه های PSD
جستجو در محصولات


تبلیغ بانک ها در صفحات
ربات ساز تلگرام در صفحات
.. سیستم ارسال پیامک ..
وب سرویس رایگان
برق بحران نوكيا را گرفت ، ده هزار نفر اخراج مي شوند

برق بحران نوكيا را گرفت ، ده هزار نفر اخراج مي شوند
شركت فنلاندي نوكيا اعلام كرد : به علت تدابير بيشتر به منظور صرفه جويي در هزينه ها، تا پايان سال آينده، ده هزار نفر از كاركنان خود را اخراج مي كند.
Date:1391/3/26

استيون الوپ مديرعامل شركت نوكيا -كه يكي از بزرگ ترين سازندگان تلفن همراه در جهان است - در بيانيه اي اعلام كرد: «طرح حذف فرصت هاي شغلي از پيامدهاي دشوار اقداماتي است كه ما معتقد هستيم بايد به منظور اطمينان خاطر در خصوص قدرت رقابتي بلند مدت نوكيا اتخاذ كنيم».

در پي اعلام اين خبر، شاخص سهام نوكيا در بازار بورس هلسينكي، بيش از شش درصد كاهش يافت.

نوكيا كه بيش از يك سال است در حال متحول كردن ساختار خود است، اعلام كرد تا پايان سال 2013 ، يك ميليارد و ششصد ميليون يورو (دو ميليارد دلار) ديگر از هزينه هايش خواهد كاست. اين تغييرات به تعطيلي تاسيسات نوكيا در اولم آلمان و برنابي كانادا و كارخانه توليد اين شركت در سالو فنلاند منجر خواهد شد.

اين شركت اعلام كرد: «در نتيجه تغييراتي كه امروز اعلام شد، نوكيا قصد دارد تا پايان سال دو هزار و سيزده، ده هزار فرصت شغلي را در سراسر جهان حذف كند». نوكيا مي افزايد مذاكرات خود را با اتحاديه هاي كارگري و ديگر نمايندگان كارگران آغاز كرده است.

نوكيا به تازگي موقعيت خود را به عنوان بزرگ ترين توليد كننده تلفن همراه در جهان از دست داده است. نوكيا كه زماني برترين توليدكننده گوشي در تمام جهان بود، حال بعد از سامسونگ و اپل براي بقا در چرخه رقابت به شدت تلاش مي كند.

بحران اقتصادي منطقه يورور را فراگرفته است و رتبه اعتباري بسياري از كشورهاي اين منطقه كاهش يافته است . شركت ها و دولت ها نيز براي كاهش هزينه هاي خود يكي بعد از ديگري كاركنانشان را اخراج مي كنند. كاهش حقوق و دستمزد ، افزايش ماليات نيز از ديگر اقدامات رياضتي دولت هاي منطقه يوروست كه اروپايي ها را به خشم آورده است .

شبكه خبر


Rss Services Print  -(1 Body)  Visitor Count: 972
Add Comments
Name:
Email:  
User Comments:
SecurityCode: Captcha ImageChange Image