جستجو در محصولات

گالری پروژه های افتر افکت
گالری پروژه های PSD
جستجو در محصولات


تبلیغ بانک ها در صفحات
ربات ساز تلگرام در صفحات
.. سیستم ارسال پیامک ..
وب سرویس رایگان
آيا انجام بازي هاي موبايل براي كودكان مضر است؟

آيا انجام بازي هاي موبايل براي كودكان مضر است؟
مكالمه بيش از اندازه با تلفن همراه، ارسال پيام كوتاه و انجام بازي هاي موبايلي در طولاني مدت، گاهي سبب بروز اختلالات رواني در كودكان مي شود.
Date:1391/3/26

لاله مقدسي، كارشناس امور تربيتي با بيان اينكه معايب استفاده از سيم كارت هاي فعلي توسط دانش آموزان كم نيست به خبرنگار فناوري اطلاعات باشگاه خبرنگاران گفت: كودكان و نوجوانان زير 17 سال در برابر امواجي كه از گوشي هاي همراه ساطع مي شود بسيار آسيب پذيرند زيرا در فرآيند رشد جسمي آنان تاثير منفي مي گذارد و حتي منجر به كم اشتهايي و عوارض ناشي از آن مي شود.
وي با تاكيد بر اينكه استفاده از تلفن همراه براي دانش آموزان اعتياد آور است اظهار داشت: بسياري از نوجوانان زمان زيادي را به صحبت كردن با موبايل، ارسال پيام كوتاه و انجام بازي ها صرف مي كنند كه اين امر به علت طولاني شدن در برخي از مواقع سبب بروز اختلالات رواني در دانش آموزان مي شود.

* تلفن همراه وسيله اي براي حواس پرتي دانش آموزان در كلاس است
در ادامه مقدسي با اشاره به اينكه يكي از عوارض استفاده از تلفن همران افت تحصيلي دانش آموزان است اذعان داشت: تلفن همراه وسيله اي براي حواس پرتي دانش آموزان در سر كلاس و عدم تمركز آنان تبديل شده است كه در نهايت موجب ياد نگرفتن دروس و افت تحصيلي و نيز عدم تعادل با معلم و همكلاسي ها مي شود.
وي تصريح كرد: استفاده از تلفن همراه مي تواند زمينه انحراف دانش آموزان را نيز فراهم كند زيرا هنگامي كه يك پيام كوتاه يا تصوير غير اخلاقي از طريق بلوتوث براي يك دانش آموز ارسال مي شود اين امكان وجود دارد در همين نقل و انتقالات زمينه انحراف و مشكلات اخلاقي دانش اموزان ايجاد شود.
اين كارشناس امور تربيتي خاطر نشان ساخت: در بسياري از كشورهاي توسعه يافته و يا در حال توسعه استفاده از تلفن همراه براي دانش آموزان موضوع بوده و در حال حاضر نيز اين ممنوعيت ادامه دارد كه اين مهم بايد در مدارس كشور ما نهادينه شود.
وي ياد آور شد: خانواده ها در عدم استفاده دانش آموزان از تلفن همراه نقش مهمي دارند و بايد همكاري لازم را با مدارس داشته و مديران مدارس نيز جلسات توجيهي براي اولياي دانش آموزان برگزار كنند./ح

باشگاه خبرنگاران جوان


Rss Services Print  -(1 Body)  Visitor Count: 1015
Add Comments
Name:
Email:  
User Comments:
SecurityCode: Captcha ImageChange Image