جستجو در محصولات

گالری پروژه های افتر افکت
گالری پروژه های PSD
جستجو در محصولات


در ايران از هر 100 نفر يكى به اينترنت پرسرعت دسترسى دارد

در ايران از هر 100 نفر يكى به اينترنت پرسرعت دسترسى دارد
Date:1391/4/5

جديدترين آمار وضعيت اينترنت پرسرعت در 13 كشور دنيا اعلام شد كه براساس آن از هر 100نفر در ايران يك نفر به اينترنت پرسرعت دسترسى دارد و كره جنوبى و نروژ در بالاترين رده هاى ضريب نفوذ اينترنت پرسرعت قرار دارند. به گزارش مهر، كمبود اينترنت باند پهن پرسرعت در كشورهاى
در حال توسعه، اين كشورها را از بسيارى از مزاياى استفاده از فناوريهاى روز اطلاعاتى دنيا محروم كرده است و اين درحالى است كه درحال حاضر كم كردن فاصله ديجيتالى ميان كشورهاى درحال توسعه و توسعه يافته مى تواند به رفع بسيارى محدوديتها در اين كشورها كمك كند و زمينه را براى توسعه فراهم آورد. آمارهاى منتشر شده از وضعيت فعلى دسترسى به اينترنت پهن باند نشان مى دهد كه ضريب نفوذ اينترنت باند پهن در ايران يك درصد است و اين به اين معنى است كه به ازاى هر 100 نفر در ايران يك نفر به اينترنت پرسرعت دسترسى دارد كه اين آمار با وجود آنكه براساس اهداف چشم انداز 20 ساله كشور و نيز برنامه پنجم توسعه، ايران بايد رتبه اول منطقه را از نظر علمى فناورى به خود اختصاص دهد، آنچنان چشمگير به نظر نمى رسد.
ضريب نفوذ اينترنت پر سرعت در ايران
براساس آمار منتشر شده از سوى مجمع فعالان فناورى اطلاعات و رسانه هاى ديجيتال ، ضريب نفوذ اينترنت پرسرعت در كشورى مانند كره جنوبى 36 درصد است و اين شاخص در نروژ 35 درصد، آمريكا 26 درصد و استراليا 25 درصد برآورد مى شود. درهمين حال ضريب نفوذ كشورهاى درحال توسعه اى چون آرژانتين و تركيه 10 درصد، برزيل و مالزى 7 درصد و عربستان و تونس 5 درصد بوده و آفريقاى جنوبى با ضريب نفوذ 2 درصد و هند با ضريب نفوذ يك درصد تقريبا همگام با ايران در عرصه توسعه اينترنت باندپهن در حركت هستند. جداى از شاخص ضريب نفوذ اينترنت در كشورهاى در حال توسعه كه تنها به كميت دسترسى توجه دارد نگاهى به فاكتور كيفيت دسترسى به اينترنت باندپهن نيز نشان مى دهد كه كشورهاى تركيه، امارات، چين، عربستان، آذربايجان، مالزى و عراق بالاتر از ايران قرار دارند.
آمار كاربران GPRS در ايران
در همين حال و براساس آمارهاى ارائه شده، ايران در عرصه كاربرانى كه از طريق سرويس GPRS تلفن همراه به اينترنت متصل مى شوند نيز با ضريب نفوذ 41 درصد بعد از كشورهاى عربستان با 65 درصد، تركيه با 63 درصد و امارات 50 درصد ضريب نفوذ قرار دارد و اين به اين معنى است كه از هر 100 نفر كاربر موبايل 41 نفر از طريق موبايل خود به اينترنت متصل مى شوند.
شمار مشتركان اينترنت در كشور
آخرين آمارهاى منتشر شده از سوى سازمان فناورى اطلاعات ايران شمار مشتركان اينترنت در كشور را حدود 35 ميليون نفر تخمين مى زند كه تقريبا اكثر اين كاربران به اينترنت كم سرعت دايل آپ با سرعت حدود 60 كيلوبيت بر ثانيه دسترسى دارند.

ابرار


Rss Services Print  -(0 Body)  Visitor Count: 1072
Add Comments
Name:
Email:  
User Comments:
SecurityCode: Captcha ImageChange Image