جستجو در محصولات

گالری پروژه های افتر افکت
گالری پروژه های PSD
جستجو در محصولات


تبلیغ بانک ها در صفحات
ربات ساز تلگرام در صفحات
.. سیستم ارسال پیامک ..
وب سرویس رایگان
ترور نخبگان مانع از پيشرفت علم و فن آوري در ايران اسلامي نمي شود

ترور نخبگان مانع از پيشرفت علم و فن آوري در ايران اسلامي نمي شود
كرج- قائم مقام بنياد ملي نخبگان گفت: ترور و تهديد نخبگان مانع از پيشرفت و توسعه علم و فن آوري در ايران اسلامي نمي شود چرا كه علم در كشورمان بومي شده است .
Date:1391/4/28

به گزارش ايرنا، 'سعيد سهراب پور ' روز چهارشنبه در آيين آغاز به كار جشنواره منطقه اي اختراعات البرز افزود : كشور در زمينه دستيابي به علم روز دنيا و نيز ابداع و اختراع در حال پيشرفت چشمگيري است .

وي اظهار داشت : دشمنان ايران اسلامي تصور مي كنند با ترور نخبگان علمي در زمينه هاي مختلف مارا از دستيابي به علم روز باز مي دارند درحاليكه علم و فن آوري در ايران بومي شده و آنان در اين خصوص سخت در اشتباه هستند .

سهراب پور بيان داشت : از زمان تاسيس بنياد ملي نخبگان پنج سال مي گذرد، اما بنياد در دو سال اخير به طور جدي در زمينه شناسايي استعداد هاي برتر و حمايت از آنها در تمامي زمينه ها فعال شده است، به طوري كه اكنون علاوه بر ارايه تسهيلات به نخبگان علمي ، در حال اجراي مصوبات آيين نامه داخلي بنياد در زمينه ارايه خدمات به نخبگان هنري ، حوزوي و اساتيد برجسته است .

وي با اشاره به اينكه نخبه پروري و علم از زمان ايران باستان و ورود اسلام به ايران نزد ايرانيان بوده است بيان داشت: حوزه تمدن ايران بسيار گسترده است و اكنون نيز الگوي پيشرفت ايران اسلامي مد نظر قرار دارد .

سهراب پور افزود : ايران اسلامي به عنوان رهبر جهان اسلام اكنون در دو موضوع پيشرفت علم ، فن آوري و گفتگوي تمدن ها در زمينه ايجاد عدالت گام بر مي دارد و بيداري اسلامي ايجاد شده در منطقه نتيجه اين حركت است .

وي گفت : در مبارزه علمي و نرم، بار سنگين مبارزه بر دوش استعداد هاي برتر و كساني كه از توانايي و علم بالاتري برخوردارند قرار دارد.

قائم مقام بنياد ملي نخبگان تاكيد كرد : نخبگان و استعداد هاي برتر در جشنواره هايي كه از سوي بنياد نخبگان به صورت رسمي از جمله جشنواره خوارزمي ، جشنواره هاي اختراعات استاني و جشنواره شكوفايي برگزار مي شود شركت كنند و از طريق ثبت اختراعات خود در بنياد نخبگان از تسهيلات و حمايت هاي در نظر گرفته شده استفاده نمايند .

در اين جشنواره همچنين تمبر يادبود جشنواره منطقه اي اختراعات البرز با حضور رييس بنياد نخبگان استان البرز، همسرشهيد شهرياري و معاون سياسي استاندار البرز رونمايي شد .

جشنواره منطقه اي اختراعات البرز با حضور 158 نخبه و مخترع استان هاي تهران ،قزوين و البرز در موسسه تحقيقاتي نهال و بذر در كرج به مدت سه روز داير است . ك/2

7421/1027

انتهاي خبر / خبرگزاري جمهوري اسلامي (ايرنا) / كد خبر 80236192

ايرنا


Rss Services Print  -(2 Body)  Visitor Count: 1158
Add Comments
Name:
Email:  
User Comments:
SecurityCode: Captcha ImageChange Image