جستجو در محصولات

گالری پروژه های افتر افکت
گالری پروژه های PSD
جستجو در محصولات


تبلیغ بانک ها در صفحات
ربات ساز تلگرام در صفحات
.. سیستم ارسال پیامک ..
وب سرویس رایگان
بازار كامپيوتر در انتظار محصولات جديد

بازار كامپيوتر در انتظار محصولات جديد
Date:1391/4/28

دنياي اقتصاد- كامپيوترهاي شخصي معمولا پرطرفدارترين و پر‌فروش‌ترين محصولات ديجيتال شخصي در سرتاسر جهان هستند و به همين دليل بازار بعضي از محصولات ديگر را هم تحت تاثير خودشان قرار مي‌دهد.

درست به همين دليل هم تغييرات در بازار كامپيوترهاي شخصي و بررسي آنها اهميت زيادي پيدا مي‌كند. حالا جديدترين تحقيقات انجام شده نشان مي‌دهد كه بازار جهاني كامپيوترهاي شخصي در فصل دوم امسال هيچ نشاني از رشد يا ركود را با خودش نداشته و بازار در وضعيت تعليق به سر مي‌برد. آخرين گزارش منتشر شده از سوي موسسه تحقيقاتي IDC در اين زمينه نشان مي‌دهد كه صادرات جهاني كامپيوترهاي شخصي در فصل دوم سال 2012 با كاهش 1/0 درصدي نسبت به فصل دوم سال 2011 همراه بوده در حالي كه اين حجم صادرات رشد سالانه 1/2 درصدي را تجربه كرده است. به عقيده كارشناسان و تحليلگران اين موسسه، وضعيت اقتصادي بي‌ثبات كشورهاي پيشرفته باعث شده است كه خريداران به شكل محتاط‌تري تصميم به خريد كامپيوترهاي شخصي بگيرند. اين در حالي است كه بسياري از آنها در حال حاضر منتظر ورود محصولات جديد هستند كه معمولا در فصل پاييز هر سال به بازار مي‌آيند. از طرفي خبر عرضه ويندوز 8 در اواخر امسال هم اين بازار را تحت تاثير قرار داده است، چون بسياري از كاربران و خريداران تصميم دارند تا زمان عرضه اين سيستم‌عامل جديد منتظر بمانند تا محصولي مبتني بر اين سيستم عامل جديد را بخرند و كار با آن را تجربه كنند. وضعيت نابسامان اقتصادي كه در ماه‌هاي اخير گريبان كشورهاي پيشرفته اروپايي و آمريكا را گرفته، حالا به بازار پر‌رونق كشورهاي در حال توسعه هم سرايت كرده است تا جايي كه ميزان رشد سالانه بازار كامپيوترهاي شخصي در فصل دوم امسال در منطقه آسياي پاسيفيك ثابت و بدون تغيير باقي مانده و در نهايت بدترين نتيجه به‌دست آمده در سال‌هاي اخير را براي بازار اين منطقه به همراه داشته است.

«جي چو» يكي از تحليلگران موسسه IDC در اين مورد مي‌گويد: «نتايج به دست آمده در فصل دوم امسال نشان مي‌دهد كه پيش‌بيني‌هاي ما براي بازار كامپيوترهاي شخصي در اين فصل درست بوده است و اين فصل براي بازار كامپيوتر يك دوره گذار به حساب مي‌آيد. اين روزها بازار كامپيوترهاي شخصي به اصطلاح تشنه محصولات جديد است، اتفاقي كه براي وقوع آن بايد دست كم تا پاييز امسال منتظر ماند. در اين مورد عرضه ويندوز 8 در ماه‌هاي آخر سال هم تاثير قابل‌توجهي داشته است. بسياري از توليد‌كنندگان ترجيح مي‌دهند تا آن زمان منتظر بمانند و محصولات جديدشان را با سيستم عامل جديد مايكروسافت به بازار عرضه كنند.

ركود در آمريكا، رشد در خاورميانه
اين گزارش تحقيقاتي نشان مي‌دهد كه بازار كامپيوترهاي شخصي در ايالات‌متحده آمريكا وضعيت نه چندان خوبي دارد و اين بازار در فصل دوم وضعيتي به مراتب بدتر از پيش‌بيني‌هاي گذشته را دارد. ميزان فروش اين بازار نسبت به فصل اول تا 4/4- درصد كاهش پيدا كرده است. در ميان شركت‌هاي بزرگ توليد‌كننده كامپيوترهاي شخصي كه در بازار اين كشور فعاليت مي‌كنند گويا تنها شركت Lenovo توانسته خودش را در وضعيت رشد نسبي نگه دارد. اين در حالي است كه بازار كشورهاي خاورميانه، آفريقا و اروپاي شرقي بر مدار انتظارات و پيش‌بيني‌هاي گذشته پيش رفته و توانسته رشد خودش را به صورت مثبت نگه دارد. حجم بالاي تقاضاي خريداران در بازار كشورهاي خاورميانه همراه با فروش خوب در بازار اروپاي شرقي رشد بازار اين منطقه را تضمين كرده است. بازار ژاپن هم با وجود ركود در فصل اول امسال، در فصل دوم روند مثبتي را تجربه كرده است. در مقابل، اما بازار كامپيوترهاي شخصي در منطقه آسياي پاسيفيك كمي دچار ركود شده و رشد آن به زير صفر رسيده است تا در نهايت بدترين نتيجه به‌دست آمده در سال‌هاي اخير را براي بازار اين منطقه به ثبت برساند. با اين همه، اما گويا شركت Lenovo در اين بازار هم موفق‌تر از شركت‌هاي توليد‌كننده رقيب خودش بوده و توانسته رشد مثبتي را براي خودش رقم بزند.

لينك ثابت || اضافه شده توسط آرش كريم بيگي|| نسخه قابل چاپ || بازگشت به صفحه اصلي || آرش كريم بيگي

براي عضويت در خبرنامه پيامكي ايستنا اينجا را كليك كنيد. براي عضوريت در خبرنامه روزانه ايميلي ايستنا؛ نشاني پست الكترونيكي خود را در فرم زير وارد نماييد. پس از آن به صورت خودكار ايميلي به نشاني شما ارسال ميشود، براي تكميل عضويت خود و تاييد صحت نشاني پست الكترونيك وارد شده، مي بايست بر روي لينكي كه در اين ايميل برايتان ارسال شده كليك نماييد. پس از آن پيامي مبني بر تكميل عضويت شما در خبرنامه روزانه ايميلي ايستنا نمايش داده ميشود.

ictna/BHwZen_US

ثبت نام

ايستنا


Rss Services Print  -(2 Body)  Visitor Count: 1542
Add Comments
Name:
Email:  
User Comments:
SecurityCode: Captcha ImageChange Image