جستجو در محصولات

گالری پروژه های افتر افکت
گالری پروژه های PSD
جستجو در محصولات


تبلیغ بانک ها در صفحات
ربات ساز تلگرام در صفحات
.. سیستم ارسال پیامک ..
وب سرویس رایگان
دنياي موبايل و كامپيوتر؛ترمز رشد بازار رايانه هاي شخصي در خاورميانه كشيده شد

دنياي موبايل و كامپيوتر؛ترمز رشد بازار رايانه هاي شخصي در خاورميانه كشيده شد
خبرگزاري فارس: بازار فروش رايانه هاي شخصي در خاورميانه و آفريقا در سه ماهه دوم سال 2012 چندان پررونق نبوده است.
Date:1391/5/2

به گزارش فارس به نقل از آي تي پي، تعداد رايانه هاي شخصي مختلفي كه در سه ماهه دوم سال 2012 روانه اين بازار شده به 5.4 ميليون واحد رسيده كه نشان دهنده رشد كند بازار ياد شده است.

آمار جديدي كه در اين زمينه توسط موسسه پژوهشي آي دي سي منتشر شده نشان مي دهد كه رشد بازار ياد شده در سال 2012 نسبت به سال 2011 به تنها 4.8 درصد مي رسد. بيشترين رشد هم مربوط به بازار رايانه هاي شخصي روميزي است.

تعداد اين نوع رايانه ها كه به بازار عرضه شده برابر با 2.2 ميليون واحد است كه نسبت به سال گذشته 7.2 درصد بيشتر شده است. نعداد نوت بوك هاي عرضه شده هم با 3.3 درصد افزايش به 3.2 ميليون واحد مي رسد.

كارشناسان آي دي سي معتقدند كاهش رشد اين بازار حاصل عرضه فراوان انواع رايانه هاي شخصي در سه ماهه اول سال 2012 است كه به كاهش تقاضاي مشتريان در سه ماهه دوم سال 2012 انجاميده است. علاوه بر اين شرايط در بازارهاي كشورهايي همچون عربستان و تركيه به شدت تغيير كرده و با توجه به افزايش تنوع مدل هاي رايانه ها اين بازار خردتر و متنوع تر گرديده است.

همچنين بي ثباتي سياسي به كاهش رشد خريد رايانه در كشورهاي مانند مصر، بحرين و كويت انجاميده است. در اين ميان كاهش فروش نوت بوك بسيار جالب توجه بوده است. در ميان شركت هاي مختلف سازنده رايانه اچ پي رتبه اول را در اختيار دارد و رتبه هاي بعدي متعلق به دل و ايسر و لنووو بوده است. سامسونگ هم رتبه پنجم را به خود اختصاص داده است.

انتهاي پيام/ح

فارس


Rss Services Print  -(2 Body)  Visitor Count: 1433
Add Comments
Name:
Email:  
User Comments:
SecurityCode: Captcha ImageChange Image