جستجو در محصولات

گالری پروژه های افتر افکت
گالری پروژه های PSD
جستجو در محصولات


تبلیغ بانک ها در صفحات
ربات ساز تلگرام در صفحات
.. سیستم ارسال پیامک ..
وب سرویس رایگان
افزونه‌اي فوق‌العاده براي مديريت تب‌ها و كاهش مصرف RAM در گوگل كروم

افزونه‌اي فوق‌العاده براي مديريت تب‌ها و كاهش مصرف RAM در گوگل كروم
استفاده از تب‌ها براي وب‌گردي تحولي در مرورگر‌ها بوده و به عنوان يكي از مهم‌ترين فاكتورهاي وب‌گردي در مرورگرهاي مدرن تلقي مي‌شود؛ اما باز بودن چندين تب در حين وب‌گردي ضمن آنكه منجر به سرگيجه كاربران مي‌شود، مصرف حافظه رم را به ويژه در گوگل كروم افزايش مي‌دهد. ‌اينجاست كه ابزارهاي مديريت تب‌ها در مرورگر‌ها به عنوان يك ضرورت ‌انكار ناشدني مي‌نمايد.
Date:1393/11/18

استفاده از تب‌ها براي وب‌گردي تحولي در مرورگر‌ها بوده و به عنوان يكي از مهم‌ترين فاكتورهاي وب‌گردي در مرورگرهاي مدرن تلقي مي‌شود؛ اما باز بودن چندين تب در حين وب‌گردي ضمن آنكه منجر به سرگيجه كاربران مي‌شود، مصرف حافظه رم را به ويژه در گوگل كروم افزايش مي‌دهد. ‌اينجاست كه ابزارهاي مديريت تب‌ها در مرورگر‌ها به عنوان يك ضرورت ‌انكار ناشدني مي‌نمايد.

به گزارش «تابناك»، گوگل كروم، يكي از مرورگرهاي محبوب و مدرن به عنوان اولين ابزار وب‌گردي براي بسياري از كاربران خدمت مي‌كند؛ اما باز كردن چندين تب در اين مرورگر منجر به آن مي‌شود كه حافظه RAM در اين مرورگر به شدت بالا رفته و در عين حال، سردرگمي كاربران را به دنبال داشته باشد.

يكي از افزونه‌هاي كاربردي براي اين مرورگر، افزونه OneTab است كه ضمن آنكه ابزاري مناسب براي مديريت تب‌ها تلقي مي‌شود، در كاهش مصرف رم در اين مرورگر تأثير بسزايي دارد. شما مي‌توانيد با ‌اين افزونه ‌چندين تب را در يك پنجره مديريت كرده و هر يك از آن‌ها را ‌جداگانه يا در قالب يك گروه بازيابي كنيد‌.

اين افزونه البته تنها منحصر به مديريت تب و حافظه رم نيست، بلكه كاربران مي‌توانند مجموعه‌اي از تب‌ها را با ‌استفاده از آن با ديگر كاربران به اشتراك بگذارند.

همچون هميشه براي اضافه كردن اين افزونه بايد به فروشگاه كروم به آدرس زير رفته و ‌آن را ‌روي مرورگر خود نصب كنيد.

https://chrome.google.com/webstore/detail/onetab/chphlpgkkbolifaimnlloiipkdnihall?hl=en

بعد از نصب آن بر روي كروم، آيكون افزونه كه شبيه به يك قيف آبي رنگ است، در گوشه سمت راست و بالاي مرورگر اضافه مي‌شود.

نصب اين افزونه به معني فعال بودن آن است و هيچ نيازي به فرايندهاي ديگر نظير Login كردن يا اقدامات اضافي ديگر نيست. تنها كافي است، وقتي ‌چندين تب را در مرورگر باز كرديد، براي سازماندهي به آن‌ها ‌روي اين آيكون كليك كنيد. در اين حالت OneTab اقدام به چيدمان تب‌ها در يك پنجره مي‌كند كه به شما امكان مي‌دهد تا در‌‌ همان پنجره و با استفاده از چندين گزينه تب‌ها را مديريت كنيد.

همان گونه كه در تصوير مي‌بينيد، اين افزونه هر يك از تب‌ها را‌ جداگانه به عنوان يك لينك نمايش مي‌دهد كه به كاربر اين امكان را مي‌دهد، هر ‌تبي را كه نياز دارد، دوباره با كليك بر ‌لينك آن فعال كند. همچنين كاربران مي‌توانند با كليك بر ‌دكمه‌هاي Restore All اقدام به بازيابي تمام تب‌ها كرده يا با كليك بر روي Delete all همه تب‌ها را‌ يكجا ببندد.

از سوي ديگر، مي‌توانيد اقدام به بستن هر يك از اين تب‌ها به شكل جداگانه كنيد. به اين ترتيب كه با نگه داشتن ماوس ‌روي هر لينك يك ضربدر كوچك در كنار آن نمايش مي‌يابد كه كليك بر ‌آن منجر به بسته شدن تب مذكور مي‌شود.

افزون بر اين، در گوشه سمت راست و بالاي پنجره OneTab فهرستي از گزينه‌ها ‌در اختيار كاربر قرار مي‌گيرد كه در تصوير زير مي‌بينيد؛ براي نمونه، انتخاب گزينه Bring all tabs back into OneTab منجر به آن مي‌شود كه باز كردن هر تب جديد، آن را به فهرست تب‌ها در OneTab بيفزايد.

همچنين كليك بر ‌گزينه Share all as web page منجر به آن مي‌شود كه يك تب جديد با ‌آدرسي منحصربفرد ايجاد شود كه اين آدرس و تب شامل تمام تب‌هايي است كه در فهرست OneTab قرار دارند.‌ شما مي‌توانيد اين لينك و آدرس را با ساير كاربران به اشتراك بگذاريد؛ به اين معنا‌ كه ‌‌مي‌توانيد يكجا آدرس چندين وب سايت را در اختيار دوستان و همكاران خود بگذاريد.

از سوي ديگر، انتخاب گزينه Export / Import URLs تمامي لينك‌هاي موجود در فهرست را در يك تب جداگانه و‌ متني در اختيار شما مي‌گذارد كه مي‌توانيد اقدام به كپي كردن آن‌ها در يك فايل متني براي رجوع در فرصت آتي كرده يا آن‌ها را در پنجره جديدي از OneTab مورد استفاده قرار دهيد.

در ‌‌نهايت گزينه Options شما را با پنجره تنظيمات اين افزونه مواجه مي‌سازد كه مي‌توانيد در آن، كاركرد گزينه‌ها را بررسي كرده و در صورت لزوم تغيير دهيد. يكي از گزينه‌هاي كاربردي در اين صفحه، مربوط به باز كردن تب‌هاي تكراري است كه مي‌توانيد به OneTab اين اختيار را بدهيد كه از باز شدن تب‌هاي تكراري جلوگيري كند.

در ‌‌نهايت اينكه آن گونه كه وب‌سايت اين افزونه مدعي است، به اين روش و با مديريت همه تب‌ها در يك پنجره، كاربران مي‌توانند تا 95 درصد در مصرف حافظه RAM سيستم خود صرفه‌جويي كنند؛ بنابراين، در حالي كه مجبور به باز كردن چندين تب همزمان در مرورگر هستيد، مي‌توانيد بدون نگراني از كند شدن سيستم، وب‌گردي خود را بهبود دهيد.

تابناك


Rss Services Print  -(4 Body)  Visitor Count: 1303
Add Comments
Name:
Email:  
User Comments:
SecurityCode: Captcha ImageChange Image