جستجو در محصولات

گالری پروژه های افتر افکت
گالری پروژه های PSD
جستجو در محصولات


تبلیغ بانک ها در صفحات
ربات ساز تلگرام در صفحات
.. سیستم ارسال پیامک ..
وب سرویس رایگان
مرورگر اينترنتي گوگل به پروتكل HTTP/2 مجهز مي‌شود

مرورگر اينترنتي گوگل به پروتكل HTTP/2 مجهز مي‌شود
ايتنا - سيستم HTTP/2 كه توسط گروه توسعه دهنده HTTP ارايه شده است، در بخش‌هاي مختلف خود از پروتكل SPDY پشتيباني مي‌كند.
Date:1393/11/27

شركت گوگل در نظر دارد از ابتداي سال 2016 ميلادي به پشتيباني از پروتكل شبكه‌هاي باز SPDY پايان دهد و در عوض پروتكل اينترنتي HTTP/2 در مرورگر اينترنتي Chrome مورد استفاده قرار دهد.

به گزارش ايتنا از رايورز به نقل از زد.دي.نت، "كريس بنتزل"(Chris Bentzel) مدير سيستم‌هاي چندگانه گوگل و "بنس بيكاي"(Bence Béky) مدير توسعه HTTP/2 در وبلاگ رسمي اين شركت نوشتند كه غول اينترنتي جهان در مرورگر اينترنتي Chrome 40 از پروتكل HTTP/2 پشتيباني خواهد كرد.

شركت گوگل از سال 2009 به بعد روي سيستم SPDY تمركز داشت تا به كمك آن بتواند يك پروتكل ويژه مبتني بر وب را با سرعت بيشتر از HTTP ارائه دهد.

گوگل از زمان عرضه Chrome 6 به بعد در سال 2010 ميلادي پشتيباني از SPDY را آغاز كرد و به صورت همزمان شركت موزيلا در مرورگر Firefox 13 اين فناوري را براي بالا بردن سرعت جست‌وجوهاي اينترنتي مورد استفاده قرار داد.

لازم به ذكر است كه پروتكل SPDY در سال 2012 ميلادي روي سرورهاي توئيتر قرار گرفت و فيس‌بوك نيز در سال 2013 ميلادي اقدام مشابه را انجام داد.

با اين وجود، بنتزل و بيكاي در اين مطلب وبلاگي توضيح دادند كه پروتكل بعدي گوگل HTTP/2 است كه با آخرين استانداردهاي اينترنتي سازگار شده و بيشترين مزيت را در جريان افزايش سرعت اينترنت به ارمغان مي‌آورد.

لازم به ذكر است سيستم HTTP/2 كه توسط گروه توسعه دهنده HTTP ارائه شده است، در بخش‌هاي مختلف خود از پروتكل SPDY پشتيباني مي‌كند.

ايتنا


Rss Services Print  -(3 Body)  Visitor Count: 1391
Add Comments
Name:
Email:  
User Comments:
SecurityCode: Captcha ImageChange Image