جستجو در محصولات

گالری پروژه های افتر افکت
گالری پروژه های PSD
جستجو در محصولات


تبلیغ بانک ها در صفحات
ربات ساز تلگرام در صفحات
.. سیستم ارسال پیامک ..
وب سرویس رایگان
بازار شب عيد موبايل همچنان كساد است

بازار شب عيد موبايل همچنان كساد است
Date:1393/11/27

نزديكي روزهاي پاياني سال هميشه اميد رونق خريدهاي سال نو را با خود دارد؛ اما امسال در بازار خريد و فروش گوشي رونقي ديده نمي‌شود.

در طول يكي دو هفته گذشته قيمت گوشي از يك سو به دليل نوسان نرخ ارز و از سوي ديگر كسادي بازار با كاهش همراه شده است. براي مثال گوشي آيفون6 اپل با كاهش قيمت 200 تا 250 هزار توماني مواجه شده است. اما اين كاهش قيمت هم باعث رونق بازار نشده است.

اگرچه فروشندگان افت قيمت‌ها متاثر از كاهش قيمت جهاني موبايل مي‌دانند؛ اما در بازار ايران يك قانون نانوشته و منحصر به فرد وجود دارد كه اين بار نيز خود را به اثبات رسانده است: كاهش قيمت معمولا باعث جذب مشتريان نمي‌شود، بلكه افزايش قيمت‌هاست كه مشتريان را به بازار مي‌كشاند.

فعالان بازار پيش‌بيني كرده‌اند كه از نيمه اسفند بازار موبايل با رونق همراه شود و مشتريان براي خريد روانه بازار شوند.

بر اين اساس مي‌توان انتظار داشت كه ماه آينده قيمت گوشي هم با افزايش همراه شود.

با وجود كسادي بازار، فروشندگان مي‌گويند كه گوشي‌هاي گران‌قيمت اين روزها فروش بيشتري نسبت به گوشي‌هاي ميان‌رده دارند و مردم به خريد گوشي‌هاي پيشرفته هر برندي بيشتر تمايل دارند. بر اين اساس، گوشي‌هاي گلكسي S5 و S4 سامسونگ، نسخه‌هاي مختلف آيفون‌ اپل و سري اكسپريا Z سوني از فروش بيشتري نسبت به ساير گوشي‌ها برخوردارند.

در اين ميان فروش لوازم جانبي موبايل بيشترين سود را براي فروشندگان به همراه دارد.

مثلا فروش قاب، برچسب‌هاي ضد خش و كيف موبايل بيشترين فروش را دارد و فروشندگان از اين راه سود خوبي به جيب مي‌زنند زيرا اين لوازم كه معمولا از بازار چين وارد بازار كشور مي‌شوند با قيمت بسيار كمي در اختيار فروشندگان قرار مي‌گيرد و در نهايت با قيمتي چندين برابر بهاي خريد به فروش مي‌رسد.

بر اين اساس قيمت گوشي‌هاي Xperia Z3 سوني از يك ميليون و 800 هزار تومان به يك ميليون و 740 هزار تومان كاهش پيدا كرده، Z1 با كاهش 60 هزار توماني همراه شده و قيمت Z2 حدود 90 هزار تومان كاهش پيدا كرده است.

در ميان گوشي‌هاي سامسونگ هم اين كاهش قيمت براي گلكسي S5 سامسونگ بيش از 100 هزار تومان محاسبه مي‌شود. اين گوشي هم‌اكنون با قيمت يك ميليون و 470 تومان به فروش مي‌رسد.

ايستنا


Rss Services Print  -(2 Body)  Visitor Count: 1834
Add Comments
Name:
Email:  
User Comments:
SecurityCode: Captcha ImageChange Image