جستجو در محصولات

گالری پروژه های افتر افکت
گالری پروژه های PSD
جستجو در محصولات


تبلیغ بانک ها در صفحات
ربات ساز تلگرام در صفحات
.. سیستم ارسال پیامک ..
وب سرویس رایگان
آيا كسي از اينترنت شما سرقت مي كند؟

آيا كسي از اينترنت شما سرقت مي كند؟
ايتنا- مسئله است است؛ آيا كسي بدون اجازه از اينترنت ما استفاده مي‌كند؟!
Date:1393/12/10

امروزه با توجه به گسترش روزافزون استفاده از اينترنت بي‌سيم يا همان Fi و وجود روش ها و نرم افزارهاي يافتن رمز اين شبكه‌ها، يكي از مشكلاتي كه اغلب دارندگان اينترنت بي سيم را دچار نگراني كرده حفظ امنيت آن است.

آيا كسي بدون اجازه از اينترنت ما استفاده مي‌كند؟ آيا رمز اينترنت ما را پيدا كرده‌اند؟ و سوال هايي از اين نوع احتمالا تا به حال بارها از ذهن هريك از ما گذشته و موجب نگراني ما شده و دليل آن هم همان طور كه اشاره شده، امنيت كم آن است.

بنابراين يكي از لازمه هاي داشتن يك اينترنت بي‌سيم امن، شناخت راه هايي است كه از آن طريق بدانيم چه كساني از اينترنت ما استفاده مي كنند و در صورت استفاده غيرمجاز چگونه امنيت اينترنت خود را بالا برده و مانع استفاده از آن شويم.

چه كساني از اينترنت ما استفاده مي كنند؟
يك روش كاملا مطمئن براي پيداكردن افرادي كه از اينترنت مودم شما استفاده مي كنند (چه بي‌سيم و چه باسيم)، واردكردن آي‌پي روتر در مرورگر است.

هرچند بعضي از روترها اين اطلعات را به شما نمي دهند كه البته تعداد آنها خيلي كم است. براي اين كار با وارد كردن IP روتر خود در صفحه مرورگرتان، وارد آن شويد. اگر در اين مورد نمي دانيد، ابتدا (http://192.168.0.1) را بررسي كنيد.

اگر كار نكرد، در دفترچه راهنماي مودم به دنبال آن بگرديد. گاهي اوقات اين اعداد روي خود مودم نوشته شده اند. وقتي IP را وارد كرديد، بايد نام كاربري و پسورد يا گاهي اوقات فقط پسورد را وارد كنيد.
چنانچه پسورد را نمي دانيد، به دفترچه راهنماي مودم مراجعه كنيد و اگر آن را تغيير داده‌ايد اما به ياد نمي آوريد، با ISP (شركت خدمات دهنده اينترنت) خود تماس بگيريد، مطمئنا آنها به شما كمك خواهندكرد.

زماني كه وارد شديد، به دنبال عبارت هايي مانند Attached device يا Device list يا Client list يا چيزهايي شبيه با اين ها بگرديد. توجه كنيد اين گزينه احتمالا در زيرشاخه هاي مختلف و در تب هاي مختلف پيدا مي شود، بنابراين انتظار نداشته باشيد خودش را سريع به شما نشان دهد.

وقتي آن را پيدا و روي آن كليك كرديد، مي توانيد فهرستي از IPها و دستگاه هايي را كه از اينترنت شما استفاده مي كنند يا كرده‌اند مشاهده كنيد.

مشخص است كه همه دستگاه ها حتما اسم ندارند و درواقع هميشه مشخص نيست چه رايانه هايي از اينترنت شما استفاده مي كنند. منظور اين است كه نبايد انتظار داشت كه هميشه در قسمت Host name نام دستگاه ها مشخص باشد.

پس در اين مواقع بايد چه كرد؟ بايد IP دستگاه خودتان را پيدا كنيد. براي اين كا در منوي استارت CMDو Enter را تايپ كنيد و در پنجره باز شده تايپ كنيد IPCONFIG و سپس Enter را بزنيد. مي بينيد كه در قسمت IPv4address آدرس IP شما نوشته شده است.

وقتي كه IPهاي سارقان را پيدا كرديد مي توانيد آنها را در قسمتي با نام IP filtering (يا مثل اين) وارد كنيد تا آنها را فيلتر كنيد و اجازه دسترسي به آنها را ندهيد.

اما به هر حال تغيير IP كار بسيار ساده اي است و نبايد از اين روش مطمئن بود، پس بهتر است به ادامه اين متن هم توجه كنيد.

چطوراينترنت بي سيم را امن كنيم؟
تغيير WEP به WPA يا WPA2
ابتدا بايد وارد روتر خود شويد. حال به قسمت تغيير تنظيمات Wireless برويد كه اين مورد معمولا با نام Wireless setting مشاهده مي شود. حال Security mode يا Security options را به WPA يا WPA2 تغيير دهيد.

اگرچه WPA2 امنيت زيادي دارد، اما ممكن است در بعضي از دستگاه ها كار نكند. اگر بعد از تغيير به WPA2 توانستيد با دستگاه هاي مورد استفاده خودتان به اينترنت متصل شويد كه بهتر است از همين Security mode استفاد كنيد؛ در غير اين صورت اين گزينه را به WAP يا در صورت موجود بودن به WPA2، WPA تغيير دهيد.

SSID خود را مخفي كنيد
شما مي توانيد نام مودم خود را مخفي كنيد، در اين صورت نام شما ديگر هيچ گاه نمايش داده نمي شود و درواقع خودتان بايد به صورت دستي آن را وارد كنيد. براي اين كار بايد به دنبال گزينه‌اي با نام Hide SSID در تنظيمات Wireless بگرديد و آن را تيك بزنيد.

منبع: عصر ارتباط

ايتنا


Rss Services Print  -(0 Body)  Visitor Count: 952
Add Comments
Name:
Email:  
User Comments:
SecurityCode: Captcha ImageChange Image