جستجو در محصولات

گالری پروژه های افتر افکت
گالری پروژه های PSD
جستجو در محصولات


تبلیغ بانک ها در صفحات
ربات ساز تلگرام در صفحات
.. سیستم ارسال پیامک ..
وب سرویس رایگان
جاسوس بازي سازمان سيا با موبايل هاي مردم/ "جعبه كثيف" پته ها را روي آب مي ريزد

جاسوس بازي سازمان سيا با موبايل هاي مردم/ "جعبه كثيف" پته ها را روي آب مي ريزد
فناوري اطلاعات > ارتباطات - تسنيم نوشت:
Date:1393/12/23

آژانس اطلاعات مركزي آمريكا "سيا" فناوري مخفي موسوم به "جعبه كثيف" را در اختيار پليس آمريكا قرار داده است تا با استفاده از آن اقدام به جاسوسي از تلفن هاي همراه كند.

به نقل از اسپاتنيك، فناوري جعبه سياه كه از سوي سيا در اختيار پليس آمريكا قرار گرفته است به اين صورت عمل مي كند كه اين جعبه كوچك با نصب بر روي هواپيماها مانند برج هاي مخابراتي فعاليت كرده و قادر است تا ارتباطات مخابراتي مربوط به هزاران شهروند آمريكايي را به طور همزمان رصد و جمع آوري كند.

اين فناوري نخستين بار نوامبر گذشته زماني در صدر اخبار مهم آمريكا قرار گرفت كه روزنامه وال استريت ژورنال جزيياتي در خصوص اينكه چگونه هواپيماهاي "سسنا" توسط پليس آمريكا براي جاسوسي از سيگنال‌هاي تلفن همراه شهروندان آمريكايي مورد استفاده قرار مي گيرد.

فناوري موسوم به جعبه كثيف قادر است تا مانند يك برج مخابراتي براي تلفن هاي همراه عمل كرده و اطلاعات مربوط به ارتباطات مخابراتي شهروندان آمريكايي را ضبط و جمع آوري كند.

اين فناوري قادر است تا اطلاعات دقيق مربوط به كاربر تلفن همراه را شناسايي و جمع آوري كند. گزارش جديد وال استريت ژورنال كه به نقل از منابع آگاه به اين برنامه منتشر شده، نشان مي دهد كه اين فناوري چگونه براي شكار مظنونان تروريستي در خارج از آمريكا به عنوان بخشي از برنامه هاي هماهنگي بين سرويس هاي اطلاعاتي خارجي و ماموران پليس آمريكا مورد استفاده قرار گرفته و از همين فناوري براي شناسايي مظنونان تبهكار در آمريكا نيز استفاده شده است.

اين هواپيماها كه توسط وزارت دادگستري آمريكا مورد استفاده قرار مي‌گرفته از 5 شهر به پرواز درآمده و محدوده پروازي آنها تقريبا كل آمريكا را پوشش مي داده است. همكاري بين سيا و وزارت دادگستري آمريكا در زمينه جاسوسي از تلفن‌هاي همراه تقريبا از ده سال پيش آغاز شده است.

23231

خبر آنلاين


Rss Services Print  -(0 Body)  Visitor Count: 1046
Add Comments
Name:
Email:  
User Comments:
SecurityCode: Captcha ImageChange Image