جستجو در محصولات

گالری پروژه های افتر افکت
گالری پروژه های PSD
جستجو در محصولات


تبلیغ بانک ها در صفحات
ربات ساز تلگرام در صفحات
.. سیستم ارسال پیامک ..
وب سرویس رایگان
همه روستاها صاحب اينترنت مي‌شوند

همه روستاها صاحب اينترنت مي‌شوند
وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات از فعاليت نسل پنجم تلفن همراه تا پايان برنامه ششم توسعه خبر داد و گفت: تا پايان دولت يازدهم همه روستاهاي بالاي ده خانوار صاحب اينترنت مي‌شوند.
Date:1393/12/23

وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات از فعاليت نسل پنجم تلفن همراه تا پايان برنامه ششم توسعه خبر داد و گفت: تا پايان دولت يازدهم همه روستاهاي بالاي ده خانوار صاحب اينترنت مي‌شوند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران، محمود واعظي وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات در همايش سياست‌هاي علم و فناوري در برنامه ششم توسعه از تصميم وزارت ارتباطات و فناوري اطلاعات براي كاهش تصدي‌گري در حوزه ICT خبر داد.

وي افزود: دعوت از بخش خصوصي براي سرمايه‌گذاري در حوزه ICT مهم است و بايد نهضت توليد محتوا و نرم افزار در كشور ايجاد و دانشجويان براي فعاليت در اين حوزه تشويق شوند.

واعظي ادامه داد: بايد به سمت دسترسي آسان به اينترنت حركت كنيم و همه ارگان‌ها به سيستم مجازي مسلح شوند تا مردم به راحتي كارهاي خود را انجام دهند.

وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات كوچك سازي دولت را از طريق دولت الكترونيك مقدور دانست و گفت: شكاف ديجيتالي و طبقاتي در حوزه ما بايد از بين برود.

وي در ادامه به ضروت توجه ويژه به مناطق محروم و كمتر برخوردار روستايي اشاره كرد و اظهار داشت: تا پايان امسال روستاهاي تا 20 خانوار را صاحب تلفن خواهيم كرد و سال‌ آينده روستاهاي بالاي 10 خانوار صاحب تلفن مي‌شوند.

وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات تصريح كرد: امسال 8 هزار روستا صاحب اينترنت شدند و سال آينده 30 هزار روستا صاحب اينترنت خواهند شد.

وي تأكيد كرد: تا پايان دولت يازدهم همه روستاهاي كشور كه بالاي 10 خانوار باشند، صاحب اينترنت خواهند شد.

واعظي خاطر نشان كرد: استفاده از سه لايه فيبرنوري، راديويي و ماهواره‌اي بايد پشتيبان هم باشند و خوشبختانه در ايران كارهاي خوبي در اين رابطه صورت گرفته است.

وي به ضرورت عبور از پست سنتي اشاره كرد و گفت: آي تي در خدمت پست قرار گرفته است كه ضمن سهولت كارها باعث كاهش ترافيك هم مي‌شود، در برنامه ششم توسعه بايد به مسئله علم فضا و ساخت ماهواره توجه كنيم.

واعضي ادامه داد: تا پايان دولت يازدهم فعاليت موبايل نسل سه و چهار در سراسر كشور نهايي مي‌شود، در شش ماه گذشته در 220 شهر موبايل نسل سوم و در بيش از 40 شهر موبايل نسل چهار فعاليت مي‌كند.

وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات تأكيد كرد: اميدواريم تا پايان برنامه ششم توسعه نسل پنجم تلفن همراه را به مردم تقديم كنيم.

وي در بخش ديگري از سخنان خود به مسئله تحريم‌ها و رشد علمي كشور اشاره كرد و گفت: تا زماني كه تحريم است آيا مي‌توان به رشد علمي 8 درصد رسيد؟ اگر قرار است به رشد علمي 8 درصد برسيم بايد محدوديت‌هاي داخلي را برطرف كنيم و اگر موانع و الزامات دروني را برطرف نكنيد صرفا يك انشاي خوب مي‌نويسيم.

واعظي تأكيد كرد: براي رشد علمي بايد به محدوديت‌ها و الزامات نيز توجه كنيم و در برنامه ششم توسعه به اقتصاد دانش‌بنيان توجه كنيم.

وي افزود: اگر در اجراي برنامه پنجم توفيق نداشتيم به دليل ضعف در اجرا بود و در قانون مشكلي وجود ندارد اگر پژوهش بومي باشد و توسط دانشمندان كشور صورت بگيرد ارزش افزوده بوجود مي‌آورد.

وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات در پايان خاطر نشان كرد: در برنامه توسعه ششم راهي نداريم مگر اينكه به تحقيق و پژوهش بها بدهيم.

تابناك


Rss Services Print  -(3 Body)  Visitor Count: 1524
Add Comments
Name:
Email:  
User Comments:
SecurityCode: Captcha ImageChange Image