جستجو در محصولات

گالری پروژه های افتر افکت
گالری پروژه های PSD
جستجو در محصولات


تبلیغ بانک ها در صفحات
ربات ساز تلگرام در صفحات
.. سیستم ارسال پیامک ..
وب سرویس رایگان
تهران‌گردي مجازي با موبايل به ميزباني شهرداري

تهران‌گردي مجازي با موبايل به ميزباني شهرداري
نسخه اندرويد نرم‌افزار تهران‌نما هم‌اكنون در سايت شهرداري تهران به آدرس Tehran.ir قابل دانلود است و به زودي نسخه‌هاي IOS و ويندوز فون اين نرم‌افزار نيز منتشر خواهد شد.
Date:1393/12/25

رييس اداره جي‌آي‌اس شهرداري تهران از انتشار نسخه اول نرم‌افزار آنلاين تهران نما در آستانه نوروز 94 خبر داد.

به گزارش عصرايران، مهدي محبوبي در نشست خبري انتشار نسخه اول نرم‌افزار موبايلي تهران‌نما با بيان اينكه پايه اول اين نرم‌افزار نقشه رسمي شهرداري تهران به آدرس: map.tehran.ir است، گفت: در اين نرم‌افزار امكاناتي مانند اطلاعات نقشه‌اي، جست‌وجوي اماكن، تصاوير ماهواره‌اي شهر تهران، بزرگنمايي در چند مرحله و تصاوير 360 درجه (street view) و راهنماي مسيرهاي گردشگري را در برمي‌گيرد.

وي با بيان اينكه سامانه نقشه تهران كه مبناي اين نرم‌افزار است، يكي از پربازديدترين و پراستفاده‌ترين خدمات الكترونيكي شهرداري تهران و روزانه 25 تا 30 هزار بازديدكننده دارد، گفت: كاربراني كه به دنبال مسيريابي صحيح، جست‌وجوي آدرس‌ها و اماكن مختلف تهران و دستيابي به يك نقشه ساده و كاربرپسند هستند، مي‌توانند از اين نرم‌افزار به راحتي استفاده كنند.

رييس اداره جي‌آي‌اس و اطلاعات شهرداري تهران با اشاره به اينكه قابليت street view از سال 91 آغاز شده است، گفت: بر روي نقشه موجود در تهران‌نما گزينه street view وجود دارد كه با استفاده آدمك گوشه نقشه در هر معبر يا مكاني نماي پانوراماي آن مكان يا معبر ديده مي‌شود كه اين عكس‌ها نمونه‌اي از عكس‌هايي با قابليت نمايش 360 درجه از يك مكان در محيطي مجازي را فراهم مي‌كند.

محبوبي ادامه داد: براي ارائه اين نوع عكس‌ها از حدود 10 هزار كيلومتر از معابر شهر تهران عكسبرداري شده است كه يك سوم اين تصاوير در فروردين يا ارديبهشت‌ماه سال 94 به روزرساني خواهد شد تا مناطقي كه دچار تغيير شده‌اند با تصاوير جديد در اختيار كاربران قرار بگيرند.

وي در اين خصوص افزود: اين سرويس به كاربر اجازه مي‌دهد تا به جاي مسافرت درون‌شهري در دنياي مجازي شهر گردش كند و زواياي دلخواه خود را انتخاب كنند.

رييس اداره جي‌آي‌اس و اطلاعات شهرداري تهران با تاكيد بر اينكه در حال حاضر اگر سرويسي امكان قرار گرفتن در بستر موبايل نداشته باشد، قابليت استفاده ندارد، گفت: نسخه آنلاين اپليكيشن تهران‌نما نيز با حجم خام براي نصب 5 مگ در اختيار شهروندان بر روي سايت شهرداري و بازار قرار گرفته است و تهيه نسخه IOS و ويندوزفون نيز در دستور كار قرار دارد.

محبوبي با بيان اينكه اين نرم افزار امكانات معمول نرم‌افزاري نقشه‌اي مشابه، مانند ثبت نقطه دلخواه را نيز دارد، گفت: براين اساس كاربر مي‌تواند موقعيت نماي نقشه مدنظر خود را از طريق اپليشيكن‌هاي مختلف موبايلي مانند گوگل مپ، وايبر و... براي كاربران ديگر ارسال كند.

وي درخصوص استفاده از اين نرم‌افزار براي معرفي تورهاي گردشگري تهران اظهار كرد: در اين نرم‌افزار مسيرهاي ويژه تهرانگردي براي تعطيلات نوروز 94 معرفي شده است و كاربران مي‌توانند پيش از بازديد از اين مسيرها با مراجعه به نرم‌افزار موبايلي تهران‌نما از مسيرها مطلع شوند و از طريق street view به صورت مجازي از مسيرها و اماكن بازديد داشته باشند.

رييس اداره جي‌آي‌اس و اطلاعات شهرداري تهران با اشاره به اينكه كاربران مي‌توانند از طريق راهنماي نرم‌افزار چگونگي استفاده از اين نرم‌افزار را دريافت كنند، گفت: در اين راهنما به صورت تصويري و با زباني ساده، قسمت‌هاي مختلف و امكانات تهران‌نما تشريح شده است. معرفي نرم‌افزار، كاربرد نقشه‌هاي متفاوت در نرم‌افزار موقعيت‌هاي خودكار، جست‌وجوي معابر و اماكن، نحوه اشتراك‌گذاري و ذخيره‌سازي موقعيت از قسمت‌هايي است كه در راهنماي نرم‌افزار به كاربران آموزش داده شده است.

محبوبي در پايان تاكيد كرد: نسخه اندرويد نرم‌افزار تهران‌نما هم‌اكنون در سايت شهرداري تهران به آدرس Tehran.ir و سايت نقشه تهران به آدرس map.tehran.ir قابل دانلود است و به زودي نسخه‌هاي IOS و ويندوز فون اين نرم‌افزار نيز منتشر خواهد شد.

عصر ايران


Rss Services Print  -(2 Body)  Visitor Count: 1153
Add Comments
Name:
Email:  
User Comments:
SecurityCode: Captcha ImageChange Image