جستجو در محصولات

گالری پروژه های افتر افکت
گالری پروژه های PSD
جستجو در محصولات


داعش آثار باستاني عراق و سوريه را از طريق اينترنت به مزايده گذاشت

داعش آثار باستاني عراق و سوريه را از طريق اينترنت به مزايده گذاشت
تهران - ايرنا - گروهك تروريستي داعش آثار باستاني و تاريخي به يغما برده از عراق و سوريه را از طريق سايت اينترنتي إيباي به مزايده گذاشته است.
Date:1393/12/25

بنا به گزارش شبكه تلويزيوني نبأ و به گفته سخنگوي پايگاه أيباي، داعش بنا به توصيه مقامات آمريكا دست به چنين اقدامي زده است.

إيباي اولين پايگاه اينترنتي است كه همانند واسطه ميان فروشنده و خريدار عمل مي كند و در آن زمينه براي هر فردي كه بخواهد كالاي خود را در معرض فروش قرار دهد، باز است.

اين گروهك تروريستي با به فروش گذاشتن ميراث به جا مانده از تاريخ و فرهنگ و تمدن باستان در عراق و سوريه در صدد كسب درآمد نامشروع براي خود است.

زيورآلات و قطعات فلزي و سفال كه توسط عناصر گروهك تروريستي داعش به يغما رفته هم اكنون توسط باندهاي مجرم به بازارهاي كشورهاي عرب حوزه خليج فارس و اروپايي و آمريكا راه يافته اند؛ قطعات ياد شده معمولا توسط پايگاههاي اينترنتي به فروش مي رسد.

اين اقدام تاكنون سود سرشاري براي تروريست هاي داعش به همراه داشته كه گفته مي شود تاكنون به ميليونها دلار بالغ گرديده است.

از شش مكان تاريخي و محل نگهداري آثار باستاني در سوريه كه در فهرست سازمان يونسكو ثبت شده، پنج محل توسط گروهك داعش چپاول شده اند.

اطلاعات به دست آمده توسط اداره گمرك آمريكا نشان مي دهد، آثار باستاني كه از عراق و سوريه وارد ايالات متحده شده اند، طي سالهاي 2011 تا 2013 چند برابر افزايش يافته است.

گروهك هاي تروريستي از سال 2011 در سوريه و از خرداد ماه سال جاري نيز در عراق اقدامات تروريستي خود را با حمايت هاي كشورهاي غربي - عربي آغاز و گسترده نمودند و در كنار جنايات و كشتار مردم اين دو كشور آثار باستاني سوريه و عراق را به يغما بردند.

خاورم **1487/1275

ايرنا


Rss Services Print  -(3 Body)  Visitor Count: 1754
Add Comments
Name:
Email:  
User Comments:
SecurityCode: Captcha ImageChange Image