جستجو در محصولات

گالری پروژه های افتر افکت
گالری پروژه های PSD
جستجو در محصولات


تبلیغ بانک ها در صفحات
ربات ساز تلگرام در صفحات
.. سیستم ارسال پیامک ..
وب سرویس رایگان
آماده باش ارتباطي براي اينترنت نوروز

آماده باش ارتباطي براي اينترنت نوروز
استفاده از ابزارهاي ارتباطي براي شادباش‌هاي نوروزي جاي تبريك هاي حضوري را گرفته است و به همين جهت متوليان ارتباطات كشور تهميداتي را براي كنترل و نظارت بر كيفيت شبكه اينترنت كشور بكار گرفته اند.
Date:1394/1/30

ايران اكونوميست-با گسترش تكنولوژيهاي ارتباطي در زندگي خانواده هاي ايراني همه ساله شاهد كاهش تبريك هاي حضوري سال نو و استفاده از ابزارهاي ارتباطي براي شادباشهاي عيد نوروز هستيم. در همين حال امسال براي نخستين بار، نسل سوم و چهارم موبايل كه اينترنت پرسرعت همراه را براي ايرانيها به ارمغان آورده ميهمان خانه هاي ايرانيها در ايام نوروز است و كاربران مي توانند با اين ابزار، عيد را به هم تبريك بگويند.

به جهت افزايش استفاده از اينترنت خانگي و موبايلي، تبريك سال نو با ابزار اينترنت به مراتب بيشتر از سالهاي قبل خواهد بود و به همين دليل متوليان امر ارتباطات كشور از تشكيل دو كميته براي كنترل و نظارت بر روي اين شبكه ها خبر داده اند.

اينترنت پرسرعت موبايل ميهمان سفره هاي عيد

براساس آخرين آمار مركز مديريت توسعه ملي اينترنت تا پايان سال 92 نزديك به 50 درصد ايرانيها كاربر اينترنت هستند كه با رشد اين تكنولوژي و نيز ورود تكنولوژي اينترنت پرسرعت موبايل – 3G و 4G – اين آمار به مراتب بيشتر از اين خواهد بود؛ به همين دليل شايد بتوان شبكه اينترنت را يكي از پركاربردترين ابزارهاي حال حاضر دنياي ارتباطات به حساب آورد.

به طور قطع امسال نيز به دليل راه اندازي اينترنت پرسرعت موبايل در كشور ايرانيها علاوه بر برقراري ارتباطات تلفني براي تبريك و شادباش عيدنوروز، با اينترنت نيز به يكديگر تبريك گفته و از اين ابزار به صورت همراه و بر روي موبايلشان نيز بيشتر استفاده خواهند كرد.

اما استفاده از اينترنت موبايل و نيز اينترنت خانگي در ايام نوروز، همه ساله به دليل افزايش حجم ترافيك ارتباطي موضوعي است كه با اختلال همراه مي شود و متوليان امر در صدد رفع مشكلات و افزايش ارتقاي ظرفيتهاي شبكه اينترنت هستند.

تشكيل 2 كميته براي كنترل و نظارت بر شبكه اينترنت

غلامرضا داداش زاده - معاون سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديويي در گفتگو با مهر، تمهيدات انديشيده شده براي استفاده كاربران ايراني از اينترنت مناسب و با كيفيت در ايام نوروز را تشريح كرد.

وي با بيان اينكه به هر ترتيب اختلالات مقطعي در ساعات نخست تحويل سال جديد، ممكن است پيش بيايد و طبيعي است، اظهار داشت: تمامي تلاش اين است كه با همكاري رگولاتوري، شركت ارتباطات زيرساخت و شركتهاي ارائه دهنده خدمات، اختلالات و مشكلات مقطعي را به پايين ترين حد ممكن برسانيم.

داداش زاده از تشكيل كميته مشترك با حضور سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديويي و اپراتورهاي تلفن همراه و شركتهاي اينترنتي خبر داد و گفت: براساس برنامه ريزي هاي مدنظر اين كميته، اپراتورهاي موبايل و اينترنت در تمامي ساعات عيد نوروز در آماده باش كامل به سر مي برند تا در صورت اختلال و خرابي، به سرعت تيم هاي فني به محل خرابي اعزام و مشكل را حل كنند.

وي با بيان اينكه كنترل ترافيك ديتا در ايام نوروز توسط رگولاتوري انجام مي شود، ادامه داد: افزايش حجم ترافيك ارتباطي در برخي استانها به دليل تمركز جمعيت و جاذبه هاي گردشگري اين استانها وجود دارد كه به دليل اين افزايش حجم ترافيك پيش بيني هايي براي احتمال مشكلات زيرساختي انجام شده است؛ براين اساس كميته اي نيز با حضور شركت ارتباطات زيرساخت و با مديريت رگولاتوري براي بررسي مشكلات و كنترل شبانه روزي شبكه تشكيل شده است.

افزايش حجم ترافيك ديتا در شهرهاي شمالي و اصفهان

معاون سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديويي با تاكيد براينكه امكانات زيرساختي براي ايام نوروز فراهم شده است ادامه داد: ممكن است در روزهاي نخست سال به دليل افزايش حجم ارتباطات صوتي و ديتا با برخي اختلالات مقطعي مواجه باشيم اما با اين وجود پيش بيني ظرفيت هاي ديده شده، نويد ارتباطي با كيفيت را مي دهد.

وي با بيان اينكه بخشي از ظرفيت شبكه ديتاي كشور با وجود تمركز جمعيت در يك منطقه خاص قابل تغيير است ادامه داد: در اين زمينه نيز ارتقاي ظرفيت به صورت پيوسته و ديناميك ديده شده است.

اين مقام مسئول از مانيتورينگ 24 ساعته شبكه هاي ارتباطي در كشور درايام نوروز 94 خبر داد و گفت: با توجه به تجارب سالهاي گذشته بيشترين افزايش حجم ترافيك ديتا را در شهرهاي شمالي، اصفهان، تبريز، شيراز و در نهايت اهواز خواهيم داشت و از طرفي با تغيير رفتار كاربران از برقراري ارتباط صوتي در اين ايام به سمت استفاده از ابزارهاي اينترنت موبايل، به نظر مي رسد بيشترين حجم ترافيك مربوط به استفاده از ديتا باشد.

رگولاتوري به شكايات كيفي اينترنت رسيدگي مي كند

داداش زاده با اشاره به برنامه ريزي هاي انجام شده خاطرنشان كرد: شركت ارتباطات زيرساخت با ظرفيت مناسبي كه در اين زمينه ايجاد كرده مشكلات سالهاي قبل را نخواهد داشت و به همين دليل اميد مي رود از نظر زيرساختهاي اصلي كشور مشكلي در ايام نوروز براي برقراري ارتباطات وجود نداشته باشد. هم اكنون پهناي باند مورد نياز اپراتورهاي موبايل و اينترنت از سوي زيرساخت ارائه شده و مشكلي از اين بابت وجود ندارد.

وي با اشاره به كميته نظارت بر عملكرد خدمات در اين ايام به مهر گفت: در صورت بروز هرگونه مشكل و شكايت، سامانه رسيدگي به شكايات سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديويي آماده دريافت نظرات هموطنان است و به مشكلات كيفي اين بخش رسيدگي خواهد شد.

قطعي اينترنت را از شركتهاي اينترنتي پيگيري كنيد

حامدرضا اسماعيلي سخنگوي شركت ارتباطات زيرساخت نيز در گفتگو با مهر از آمادگي كامل شبكه ارتباطات زيرساخت براي پاسخگويي به كاربران در ايام نوروز خبر داد و گفت: زيرساختهاي ارتباطي مانند تمامي ايام سال كنترل مي شود و با توجه به ارتقاي شبكه زيرساخت و وجود مسيرهاي پشتيبان، مشكلي از بابت قطعي و اختلالات مقطعي در حوزه اينترنت و موبايل نخواهيم داشت.

وي افزود: در لايه دسترسي كاربران به اينترنت، شركتهاي ارائه دهنده خدمات بايد پاسخگو باشند و در صورت بروز مشكل، كاربران بايد ابتدا از شركتهايي كه خدماتتشان را دريافت مي كنند پيگيري به عمل آورند.

اسماعيلي افزود: در حوزه شبكه ارتباطات زيرساخت كشور تيم فني به صورت شبانه روزي، شبكه را تحت كنترل دارد.

افزايش پهناي باند اينترنت براي سال 94

محمود واعظي - وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات نيز با اشاره به كميته اي كه امسال مختص ايام نوروز تشكيل شده و قرار است شبانه‌روزي در نقاط مختلف كشور و در تهران حضور داشته و شبكه‌هاي تلفن ثابت، تلفن‌همراه و اينترنت را كاملا زيرنظر بگيرد تا مردم بدون مشكل و به‌راحتي بتوانند از امكانات موجود استفاده كنند گفته است: يكي از مهم‌ترين وظايف ارسال فوري يك‌ Bts متحرك (دكل مخابراتي) به جاهايي است كه تعداد مشتركين افزايش مي‌يابد. همچنين اين كميته مشكل ارتباطي را در مناطقي كه ترافيك بالا مي‌رود با افزايش كانال‌ها به حداقل مي‌رساند. از طرف ديگر در ايام عيد، بسياري از مراكز خدماتي- ارتباطي تعطيل هستند و ممكن است در تعطيلات دچار مشكل شوند. به همين‌خاطر چنانچه كابل يا ارتباطي در اين مراكز قطع شود اين كميته بايد سريعا آن‌ را شناسايي كرده و نسبت به رفع آن اقدام كند.

وزير ارتباطات در مورد برنامه هاي مدنظر براي سال 94 نيز گفت: براساس طرح درنظر گرفته شده، از كل پهناي باند اينترنتي كه قرار است افزايش يابد، 80درصد به پهناي باند داخلي و 20درصد به پهناي باند خارجي اختصاص مي‌يابد‌. بنابراين در سال جديد اين روند ادامه مي‌يابد و با پهناي باند بين‌الملل 170گيگابايت بر ثانيه (2.5برابر سال92) و پهناي باند داخلي حدود 1700گيگابايت بر ثانيه شروع خواهيم كرد.

وي ادامه داد: در ابتداي سال 94 بالغ بر 25هزار روستا در نقاط مختلف كشور صاحب اينترنت مي‌شوند. همچنين قصد داريم تعداد شهرهايي كه داراي نسل 3و 4 اينترنت مي‌شوند را به بيش از 500 شهر برسانيم تا جايي كه پايان سال آينده 70درصد مردم به اين دو نسل دسترسي داشته باشند.

به گزارش مهر، با وجودي كه سازمانهاي متولي موضوع برقراري ارتباطات، تلاش خود را براي ارائه خدماتي با كيفيت در ايام نوروز به كار بسته اند اما بد نيست اگر كاربران با كاهش استفاده غيرضروري از ابزارهاي ارتباطي، علاوه بر كاهش هزينه ها، طعم شيرين تعطيلاتي آرام و بدون دغدغه و ارتباطات سنتي را تجربه كنند و استفاده از اينترنت و موبايل و وايبر را به روزهاي ديگر سال موكول كنند.

ايران اكونوميست


Rss Services Print  -(3 Body)  Visitor Count: 3230
Add Comments
Name:
Email:  
User Comments:
SecurityCode: Captcha ImageChange Image