جستجو در محصولات

گالری پروژه های افتر افکت
گالری پروژه های PSD
جستجو در محصولات


تبلیغ بانک ها در صفحات
ربات ساز تلگرام در صفحات
.. سیستم ارسال پیامک ..
وب سرویس رایگان
سندي ديگر از مخفي‌كاري‌هاي گوگل سندي ديگر از مخفي‌كاري‌هاي گوگل

سندي ديگر از مخفي‌كاري‌هاي گوگل سندي ديگر از مخفي‌كاري‌هاي گوگل
گوگل براي پنهان داشتن اقدامات انحصارطلبانه خود ، جستجوگر و بخش اخبار را دستكاري كرده بود.
Date:1394/2/15

به گزارش گروه فضاي مجازي «خبرگزاري دانشجو»، پس از افشاي تحقيقات كميسيون تجارت فدرال آمريكا از گوگل به علت اقدامات انحصارطلبانه آن، اين شركت، جستجوگر و بخش اخبار خود را دستكاري كرده تا از انتشار بيشتر اين رسوايي جلوگيري شود.

برپايه اين گزارش همچنين گوگل به جاي اخبار منفي در مورد تحقيقات مذكور برخي اخبار ديگر را در صدر قرار داد كه در آنها غيررقابتي بودن فعاليت هاي تجاري گوگل رد شده بود و اتهاماتي عليه مخالفان اين شركت مطرح گرديده بود.

اپل اينسايدر نوشت كه در حالي كه اخبار منفي در مورد گوگل در صدر نتايج جستجو و همين طور بخش خبري آن خبر داشت در ساعات بعد اين خبرها دستكاري شدند و اخبار مثبت در مورد گوگل ناگهان جايگزين اخبار منفي شد. به عنوان مثال خبري با عنوان 5 افسانه در مورد گوگل براي ساعت هاي طولاني در صدر اخبار فناوري قرار گرفت.

نكته جالب اينكه شركت هاي رقيب گوگل دقيقا به علت همين رفتارهاي انحصارطلبانه از اين شركت انتقاد مي كنند و گوگل يكبار ديگر نشان داده كه اين نقدها و اعتراض ها صحيح است. پيش از اين تعدادي از دولت هاي كشورهاي اروپايي نيز بررسي هاي خود در مورد تلاش گوگل براي به حاشيه راندن شركت هاي رقيب در فرانسه، آلمان، ايتاليا و .... را اغاز كرده اند و احتمال محكوم شدن گوگل به پرداخت جريمه در اين كشورها وجود دارد.

منبع: تسنيم

شبكه خبر دانشجو


Rss Services Print  -(1 Body)  Visitor Count: 2661
Add Comments
Name:
Email:  
User Comments:
SecurityCode: Captcha ImageChange Image