جستجو در محصولات

گالری پروژه های افتر افکت
گالری پروژه های PSD
جستجو در محصولات


تبلیغ بانک ها در صفحات
ربات ساز تلگرام در صفحات
.. سیستم ارسال پیامک ..
وب سرویس رایگان
تعرفه‌ بخش موبايل در سال جاري بدون تغيير باقي مي‌ماند

تعرفه‌ بخش موبايل در سال جاري بدون تغيير باقي مي‌ماند
وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات امروز در ديدار نوروزي با اصحاب رسانه و كارمندان وزارت ارتباطات از اولويت‌هاي وزارت ارتباطات در سال 94 خبرداد و اظهارداشت: در سال 94 تعرفه‌ها در بخش موبايل بدون تغيير باقي مي‌ماند اما در بخش تلفن ثابت تغيير تعرفه رخ خواهد داد.
Date:1394/4/13

محمود واعظي گفت: هم چنين توسعه ICT در مناطق محروم و مناطق كمتر توسعه يافته جزء اولويت هاي سال 94 است كه به طور جدي پيگيري مي شود همچنانكه در سال 93 براي اولين بار 8 هزار روستا به اينترنت متصل شد و امسال قرار است به 25 هزار روستا اينترنت ارائه شود.

وي اضافه كرد: همچنين سياست هاي كلي توسعه پهناي باند به گونه اي تنظيم شده كه 80 درصد پهناي باند از طريق داخل و 20 درصد از پهناي باند بين الملل تأمين شود.

واعظي گفت: در مجموع بنا داريم ظرفيت پهناي باند اينترنت را از وضعيت موجود به ميزان 2 برابر تا پايان سال 94 افزايش دهيم.

وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات اضافه كرد: علاوه بر اين توليد محتوا و اپليكيشن هاي كاربردي بسيار با اهميت است و معتقديم براي استفاده از فضاي اينترنت فعلي كشور بايد مردم به محتوا و اپليكيشن هاي داخلي دسترسي داشته باشند.

وي يادآور شد: در سال 94 مبلغ 120 ميليارد تومان براي حمايت از بخش خصوصي، دانشگاهي و فارغ التحصيلان رشته ICT اختصاص پيدا خواهد كرد كه اين افراد از وام كم بهره با بازپرداخت ميان مدت 3 تا 5 سال استفاده خواهند كرد.

واعظي ادامه داد: در سال 94 حدود 8 پروانه بزرگ در حوزه ICT در اختيار اپراتورهاي مختلف قرار خواهد گرفت كه زمينه اشتغالزايي بسياري را فراهم مي كند.

وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات تصريح كرد: سال گذشته وعده راه اندازي 30 هزار شغل در بخش ICT داده شده بود كه در سال 94 برنامه ايجاد 100 هزار شغل در دستور كار قرار دارد.

مبادله 19 ميليارد پيامك در نوروز 94

وزير ارتباطات همچنين با اعلام آمار پيامك هاي تبريك نوروزي اظهارداشت: طي 14 روز اول سال 94 مجموع پيامك هاي مبادله شده توسط 3 اپراتور سيار 18 ميليارد و 962 ميليون و 750 هزار پيامك بوده است كه سهم پيامك ها براي 3 اپراتور نسبت به سال گذشته تفاوتي نداشته است همچنين سهم قابل توجهي از پيام ها نيز روي شبكه هاي اجتماعي داخلي و خارجي مبادله شده است.

وي با اعلام تفكيك پيامك هاي نوروزي براي هر اپراتور گفت: همراه اول 10 ميليارد ، ايرانسل 8.5 ميليارد و رايتل 500 ميليون پيامك را در نوروز 94 داشته اند.

واعظي همچنين با اشاره به ارزيابي شبكه هاي تلفن همراه در ايام تعطيلات نوروز 94 گفت: به دليل پيش بيني كميته هاي مختلفي از پيش از تعطيلات، شبكه هاي اپراتور تلفن همراه تقويت شده بود و با راهكارهايي از جمله پيش بيني BTS اضافي در شهرهاي توريستي و زيارتي در زمينه صوت و پيامك مشكلي وجود نداشت.

اجراي فيلترينگ هوشمند به فاز دوم رسيد

وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات در بخش ديگري از سخنان خود در خصوص برنامه هاي اين وزارت براي فيلترينگ هوشمند گفت: در سال گذشته از طرف دستگاه هاي مختلف مسئول تحت فشار قرار داشتيم كه برخي سايتها را مسدود كنيم اما فيلترينگ هوشمند راه حلي براي مسدود نكردن سايت هايي است كه محتواي مفيد قابل استفاده نيز دارند.

وي تصريح كرد: فاز دوم فيلترينگ هوشمند از نيمه اسفندماه آغاز شده و قرار است فاز سوم از 2.5 ماه آينده (خردادماه 94) آغاز شود.

واعظي در پاسخ به سوالي در خصوص تمهيدات وزارت ارتباطات براي افزايش كيفيت و سرعت اينترنت گفت: در سال 93 نيز با اين پرسش روبرو بوديم كه توسعه ظرفيت را به كاربران در صف انتظار دريافت اينترنت اختصاص دهيم يا وضعيت سرويس كاربران فعلي را بهبود ببخشيم كه نظر كلي اين بود كه تفاوتي بين كاربر جديد و كاربر قديمي نبايد وجود داشته باشد بنابراين اصل افزايش ظرفيت را بر توسعه سرويس اينترنت به كاربران جديد گذاشتيم. به اين ترتيب در سال 93 تعداد كاربران اينترنت پر سرعت خانگي از 3.2 ميليون كاربر به 8.4 ميليون كاربر افزايش يافت.

وي ادامه داد: امسال نيز اصل توسعه تعداد كاربران را در اولويت داريم اما سرعت و كيفيت سرويس كاربران نيز در عين حال افزايش خواهد يافت.

وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات درباره احتمال لغو شدن سفر اردوغان رئيس جمهوري تركيه به ايران گفت: تا عصر امروز تكليف سفر ايشان مشخص مي شود.(فارس)

جام جم


Rss Services Print  -(3 Body)  Visitor Count: 1527
Add Comments
Name:
Email:  
User Comments:
SecurityCode: Captcha ImageChange Image