جستجو در محصولات

گالری پروژه های افتر افکت
گالری پروژه های PSD
جستجو در محصولات


تبلیغ بانک ها در صفحات
ربات ساز تلگرام در صفحات
.. سیستم ارسال پیامک ..
وب سرویس رایگان
سرقت اطلاعات كامپيوتر با بدافزار و گوشي همراه

سرقت اطلاعات كامپيوتر با بدافزار و گوشي همراه
تهران-ايرنا-گروهي از محققان راهي را يافتند كه مي تواند با يك بدافزار كامپيوتر را تبديل به يك فرستنده سلولي تبديل و اطلاعات آن را به وسيله يك تلفن همراه نزديك به كامپيوتر به سرقت ببرند.
Date:1394/6/17

به گزارش ايرنا از مركز ماهر، در حالي كه برخي از محققان نشان دادند كه سرقت اطلاعات از اين طريق امكان پذير است، اما اجراي موفق آميز برخي از اين روش ها مستلزم آن است كه كامپيوتر ويژگي هاي سخت افزاري خاصي داشته باشد.
اين تحقيق كه قرار است هفته آينده در كنفرانس امنيتي USENIX مطرح شود، اولين تحقيقي است كه امكان سرقت اطلاعات فقط با استفاده از يك بدافزار و تلفن همراه را نشان مي دهد.
بدافزاري كه توسط محققان طراحي شده است بايد بر روي كامپيوترهايي كه هدف اين حمله قرار مي گيرند نصب شود. اين بدافزار مي تواند از طريق اتصال يك درايو قابل حمل به كامپيوتر منتقل شود و سيستم را آلوده نمايد.
اين بدافزار كه GSMem ناميده شده بر روي كامپيوتر آلوده به عنوان يك فرستنده عمل مي كند. اين بدافزار دستورات خاص مبتني بر حافظه را ايجاد مي كند كه بين CPU و حافظه ارسال مي شود، امواج راديويي را در فراكانس هاي GSM، UMTS و LTE توليد مي كند كه مي تواند توسط دستگاه هاي سيار نزديك به كامپيوتر دريافت شود.
از آنجايي كه اين بدافزار داراي ردپايي بسيار كوچك درحافظه است درنتيجه تشخيص آن بسيار مشكل بوده و به راحتي مي تواند از ديد برنامه هاي ضدبدافزارهاي پنهان بماند.
استفاده از گوشي هاي هوشمند داراي آنتن ها و پردازنده بسيار قوي مي تواند باعث شود تا سرعت ارسال اطلاعات افزايش يابد و همچنين مي توان حمله را از فاصله دورتري هدايت كرد.
برخي از راه هاي دفاعي در برابر اين حمله مسدود كردن دسترسي تمامي گوشي هاي هوشمند به نواحي حساس و سيگنال هاي سلولي است.
علمي (1) ** 1201 **1440

ايرنا


Rss Services Print  -(0 Body)  Visitor Count: 7253
Add Comments
Name:
Email:  
User Comments:
SecurityCode: Captcha ImageChange Image