جستجو در محصولات

گالری پروژه های افتر افکت
گالری پروژه های PSD
جستجو در محصولات


تبلیغ بانک ها در صفحات
ربات ساز تلگرام در صفحات
.. سیستم ارسال پیامک ..
وب سرویس رایگان
ساخت دوربين‌هاي بدون باتري براي اينترنت اشياء

ساخت دوربين‌هاي بدون باتري براي اينترنت اشياء
ايتنا- دانشمندان موفق به ساختن دوربين‌هايي شده‌اند كه مجهز به نشان‌گرهاي نوري ويژه‌اي هستند كه بدون نياز به منبع انرژي خارجي كار كرده و مي‌توانند بخشي مهم از ساختار نظارت گسترده اينترنت اشياء را بر عهده بگيرند.
Date:1394/8/5

دانشمندان موفق به ساختن دوربين‌هايي شده‌اند كه مجهز به نشان‌گرهاي نوري ويژه‌اي هستند كه بدون نياز به منبع انرژي خارجي كار كرده و مي‌توانند بخشي مهم از ساختار نظارت گسترده اينترنت اشياء را بر عهده بگيرند.

به گزارش ايتنا از رايورز از وب‌سايت gizmodo، در مناطقي مانند مراكز حيات وحش و يا كارگاه‌هاي بسيار بزرگ ساختماني، فرايند نظارت بر ساختار محيطي نمي‌تواند چندان آسان باشد. يكي از مشكلات موجود در اين راه نياز به رسيدگي دائم به دوربين‌ها و حسگرهاي موجود در محيط است زيرا تمامي اين حسگرها به باتري نيازمند هستند و عمر مفيد اين باتري‌ها نيز محدود است.

با اين وجود دانشمندان اقدام به ساخت دوربين‌هاي بسيار ويژه‌اي كرده‌اند كه بدون نياز به داشتن باتري مي‌توانند شرايط كاركرد در چنين محيط‌هايي را فراهم سازند.

اين دوربين‌ها به حسگرهاي ويژه‌اي مجهز هستند كه مي‌توانند انرژي مورد نياز براي كاركرد خود را از محيط به دست بياورند و به همين دليل نيز مي‌توان از آنها در شرايط مختلف استفاده كرد.

به كمك اين دوربين‌ها مي‌توان پروژه‌هاي بسيار عظيم نظارتي را به سامانه‌هاي اينترنت اشياء متصل نموده و از مزاياي فراوان كنترل از راه دور محيطي بهره‌مند شد.

شايان ذكر است كه به علت عدم وجود ساختار منبع خارجي انرژي در اين دوربين‌ها مي‌توان انتظار داشت كه نياز به تعمير و نگهداري در آن‌ها بسيار اندك باشد و همين امر نيز كاربري اين دوربين‌ها را دوچندان مطلوب مي‌سازد.

حال اين دوربين تنها داراي قابليت تامين خودكار انرژي نخواهد بود و مزاياي بسيار ويژه ديگري را نيز به كاربران خود ارائه خواهد كرد.
دوربين ساخته شده اين قابليت را دارد كه با كمك چهار لامپ ال اي دي بسيار كوچك كه در آن تعبيه شده است، با تخمين ساختار نوري در محيط، تصاوير را با يكديگر مقايسه كرده و به كمك اين مقايسه به عمق تصوير و ميزان فاصله با اجسام مختلف دست پيدا كند.

ايتنا


Rss Services Print  -(1 Body)  Visitor Count: 1619
Add Comments
Name:
Email:  
User Comments:
SecurityCode: Captcha ImageChange Image