جستجو در محصولات

گالری پروژه های افتر افکت
گالری پروژه های PSD
جستجو در محصولات


تبلیغ بانک ها در صفحات
ربات ساز تلگرام در صفحات
.. سیستم ارسال پیامک ..
وب سرویس رایگان
پوستر و بنر عليه گوگل و كانتر!

پوستر و بنر عليه گوگل و كانتر!
Date:1390/2/10

به گزارش مهر در حالي كه رسانه هاي ديجتال بيگانه از ابزارهاي و شيوه هاي نوين براي جذب مخاطب استفاده مي كنند، متاسفانه برخي غرفه داران نمايشگاه رسانه هاي ديجيتال در اين ميدان رقابت با ابزارهاي سنتي مانند پوستر و بنر پا به عرصه وجود گذاشته اند.
به رغم تبليغات وسيع متوليان فرهنگ و ارشاد در زمينه برپايي نمايشگاه رسانه هاي ديجيتال، تبليغات برخي شركتها و ادارات در اين نمايشگاه براي معرفي خدمات الكترونيكي ضيف و ناكارآمد بوده است.

اين درحاليست كه اين نمايشگاه فرصتي براي ارائه دستاوردهاي و توانمنديهاي الكترونيك شركتها و ادارات در استان بوده ولي برخي شركت كنندگان تنها در حد چند پوستر و بنر در اين نمايگشاه ظاهر شده اند.

اين نمايشگاه مي تواند كمك بزرگي به ترويج فرهنگ بهينه بهره برداري از رسانه هاي ديجيتال و اينترنت باشد و از آسيبها جلوگيري كند.

همچنين برخي نرم افزارهاي و بازيهاي يارانه اي كه در اين نمايشگاه معرفي شده است به باور برخي بازديدكنندگان براي كودكان و خانواده ها مشكلاتي ايجاد مي كند و با اهداف اين رخداد فرهنگي در تعارض است.

علاوه بر اين نمايشگاه فرصت مناسبي است تا خدمات الكترونيكي دستگاهها و ادارات به مخاطبان معرفي شود، درحاليكه برخي ادارات از اين فرصت پيش آمده استفاده مناسبي نكرده اند.

به تاكيد كارشناسان در عصري زندگي مي كنيم كه رسانه ها بيشترين نقش را در انتقال پيام دارند و در گام نخست بايد با ظرفيت اين رسانه ها آشنا شويم و اين نمايشگاه مي تواند جلوه هايي از توانمنديهاي رسانه هاي ديجيتال را به بازديد كنندگان انتقال و نمايش بدهد.

اين آرمان درحاليست كه برخي رسانه هاي ديجيتالي شركت كننده در اين نمايشگاه تنها به گرفتن غرفه و نصب پوستر و بروشور اقدام كرده اند و خدمات الكترونيكي شان به درستي معرفي نشده است.

تبليغات ضعيف بخش شهر ديجيتال

يك كارشناس و بازرس از وزارت فرهنگ و ارشاد ارشاد در سيستم رسانه هاي ديجيتال گفت: نمايشگاه رسانه هاي ديجيتال استان گلستان در مجموع نمايشگاه خوبي است و تنها كمبود آن ضعف تبليغات دربخش شهر ديجيتال است.

مجتبي شاكري در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: در اين بخش جاي تبليغات خالي است زيرا با اطلاع رساني كه انجام مي شود بسياري از مردم با توانمنديهاي برخي ازموقعيتهاي دولتي و اجتماعي آشنا مي شوند كه بسيار موثر است.

وي افزود: برخي از سامانه ها واقعا براي مردم ضروري است اما متاسفانه آگاهي كافي ندارند و وقتي با مشكل روبرو مي شوند سعي مي كنند به عنوان مثال فقط با ??? تماس داشته باشند تا مشكل را حل كنند در حاليكه خيلي راحتتر و بدون واسطه مي توانند اين كار را انجام دهند و با وصل شدن به سامانه هاي دولتي مشكل را حل كنند.

وي در ادامه به بخش نرم افزارهاي نمايشگاه اشاره كرد و گفت: نرم افزارهايي كه در نمايشگاه عرضه شده است نرم افزار هايي بسيار خوب و توانمند و اكثرا ساخت و توليد كشورمان است.

وي تصريح كرد: اين بخش نرم افزارهايي با كاربردهاي خوبي دارد كه اگر بازديد كننده ها بدانند چه چيزي مي خواهند فرصت مناسبي براي معرفي كالاي توليدي و عرضه كنندگان است، زيرا توليدكنندگان و عرضه كنندگان از سراسر كشور آمدند و حضور فعالي هم دارند.

شاكري در ادامه افزود: بخش بازيهاي رايانه اي نيز از بهترين و جذابترين بخشها در تمام استانهاست كه مخاطب كودك نوجوان و بزرگسال زيادي دارد.

وي اظهار داشت: بعضي از بازيهاي رايانه اي همانطور كه براي كودك و نوجوان فراغتي را فراهم و او را آماده مي كند مشكلاتي نيز ايجاد مي كنند كه اين مشكلات روي فكر و ذهن كودكان و حتي بزرگسالان تاثير مي گذارد.

شاكري تصريح كرد: بخش جنگ نرم در نمايشگاه وجود دارد كه يك بخش خوب است كه مردم را با بعضي فرقه ها و موقعيتهاي اجتماعي در اجتماع خود ما آشنا مي كند كه مشكلات بزرگي را درست كردند.

وي در پايان گفت: درباره كليت نمايشگاه استاني در استان گلستان بايد گفت كه نمايشگاه بسيار عالي و خوب است، اما بعضي جاها متاسفانه تبليغات كافي و وافي انجام نشده است.

استاد دانشگاه تهران گفت: برخي سايت هاي ايراني مانند كلوپ ها كه در كشور ما طرا حي شده است متاسفانه در مسير دوست يابي كار مي شود و از مسير اصلي خود خارج شده است.

عليزاده افزود: به همين دليل اين سايت فيلتر شده است و كاربران بدانند كه در مسير اشتباهي گام برداشته اند كه البته از روي ناآگاهي كاربران است.

وي در ادامه گفت: اين شبكه ها در ساعات خاصي فعاليت مي كنند كه خانواده ها بايد بيشتر به آن توجه داشته باشند.

اين استاد دانشگاه در ادامه گفت: فرهنگ و محيط از مباحث مهم است كه بايد كاربران مجازي و خانواده ها بيشتر به آن توجه كنند.

وي در ادامه افزود: شبكه هاي مجازي مانند وب ? شبكه خطرناكي است كه سايت هايي چون فيس بوك، تويتر، ايران نت را شامل مي شود و هنگامي كه كاربر وارد اين فضا مي شود انگار در دنيايي ديگر قرار مي گيرد كه افكار، ايده ها و شخصيت ها از طريق اين شبكه هاي وب به كار بر منتقل مي شود و اين بسيار خطرناك است.

وي با اشاره به بازي كانتر كه اين روزها بسيار پرطرفدار است گفت: اين بازي بحث تروريسم را مطرح مي كند و يكسري از نيرو هاي ناتو هستند كه شخص بازي كننده نيز جزء آنهاست و افراد مقابل او تروريسم هستند و مكان بازي نيز بسيار فاجعه انگيز است زيرا در مساجد و اماكن مذهبي بازي مي شود و توهين هاي زيادي صورت ميگيرد اما به اين موضوع كمتر توجه مي شود.

بازي هاي رايانه اي، هنرهاي ديجيتال، فناوري و نوآوري، نرم افزارهاي رسانه اي، نرم افزارهاي تلفن همراه و پايگاه هاي اينترنتي و وبلاگ ها به عنوان بخشهاي اصلي نمايشگاه نام برد و شهر ديجيتال حركت به سوي جهاد اقتصادي، خانواده و رسانه هاي ديجيتال، نشست ها و كارگاه هاي آموزشي، رسانه هاي ديجيتال در آيينه هنر،‌ موسسات ارائه دهنده خدمات رسانه هاي ديجيتال، سازمان ها و استان ها و مسابقات از بخش هاي جانبي اين نمايشگاه است.

شركتهاي نسل روشنيدگان، شهر فرشته ها، شركت مهندسي سبز، موسسسه نرم افزاري منهاج الهدي، مركز تحقيقات رايانه اي حوزه علميه اصفهان، حامي سافت، دنياي نوكيا، كوثر نور رايانه مهر، كيميا گسترنصر و شركت تعاوني خدمات رايانه اي ايلياد گنبد از جمله شركتها هستند.

موسسه رايانه تدبير (MRT)، ايده سازان عصر اطلاعات، فرا رسانه برگ، موسسه ياسين امين، سروش فرهنگ ولايت، نشر الكترونيك آرشام، سپنتا تجارت سروش، بهمن پردازش شيوا، جهان نما، نشرالكترونيك سايه، كانون رايان شرق پارسيان، ويستارايانه پرداز، گروه فرهنگ پارسايه، آرميا رايان پارت و آريانا داده انديشه از ديگر شركتها هستند.

نمايشگاه رسانه هاي ديجيتال از چهارم تا ?? ارديبهشت ماه در محل دائمي نمايشگاه بين المللي استان گلستان در حال برگزاري است.

جهان نيوز


Rss Services Print  -(4 Body)  Visitor Count: 1571
Add Comments
Name:
Email:  
User Comments:
SecurityCode: Captcha ImageChange Image