جستجو در محصولات

گالری پروژه های افتر افکت
گالری پروژه های PSD
جستجو در محصولات


تبلیغ بانک ها در صفحات
ربات ساز تلگرام در صفحات
.. سیستم ارسال پیامک ..
وب سرویس رایگان
جستجوي گوگل صوتي و تصويري مي شود

جستجوي گوگل صوتي و تصويري مي شود
Date:1390/3/28

شركت گوگل در كنفرانس خبري خود اعلام كرد در نظر دارد به زودي قابليتهاي ويژه تلفنهاي هوشمند از قبيل جستجوي صوتي و تصويري را در موتور جستجوي خود فعال كند.

به گزارش خبرگزاري مهر، كليد ميكروفن ابزار شناسايي صوتي در روز كنفرانس خبري گوگل، در بخش سمت راست موتور جستجوي گوگل ديده مي شد تا بازديدكنندگان بتوانند اين ابزار جديد را مورد آزمايش قرار دهند.

در حال حاضر اين ابزار تنها بر روي مرورگر گوگل كروم فعال خواهد شد اما مقامات اجرايي اين شركت اعلام كردند اميدوارند ديگر سازندگان نرم افزاري بتوانند با ارائه ابزارهاي مرتبط از اين فناوري جديد پشتيباني كنند.

مشابه آنچه در سيستم عامل اندرويد و يا برنامه هاي گوگل در آي-فن ديده مي شوند كاربران مي توانند بر روي نشان ميكروفن در موتور جستجوي گوگل كليك كنند و سپس عبارت يا واژه مورد نظر خود را در ميكروفن رايانه به صورت واضح بيان كنند.

اين فناوري تشخيص صدا به گونه اي طراحي شده تا بتواند لهجه ها و مفهوم واژه يا عبارت بيان شده را در راستاي رونويسي از صوت به شكل متن به خوبي درك كند.

جستجوي تصويري نيز طي چند روز آينده در موتور جستجو فعال خواهد شد. "جونا رايت" مدير جستجوي گوگل مي گويد هر عكس داستاني دارد و ما مي خواهيم با استفاده از اين ابزار به كاربران كمك كنيم تا اين داستان را بيابند. در ابزار جستجوي تصويري از تعدادي از الگوريتمهاي اختصاصي گوگل براي شناسايي تصاوير استفاده مي شود اما شناسايي صورت يكي از اين الگوريتمها نيست.

بر اساس گزارش سي ان ان، كاربراني كه از مرورگرهاي جديدتر استفاده مي كنند مي توانند عكس مورد نظر خود را از روي صفحه اصلي رايانه به داخل نوار جستجوي موتور جستجو كشيده و رها كنند تا موتور جستجو كار خود را آغاز كند. همچنين ويژگي گوگل در ارائه نتيجه سريع جستجو طي چند هفته آينده براي جستجوي تصويري نيز فعال خواهد شد.

تابناك


Rss Services Print  -(2 Body)  Visitor Count: 1554
Add Comments
Name:
Email:  
User Comments:
SecurityCode: Captcha ImageChange Image