جستجو در محصولات

گالری پروژه های افتر افکت
گالری پروژه های PSD
جستجو در محصولات


تبلیغ بانک ها در صفحات
ربات ساز تلگرام در صفحات
.. سیستم ارسال پیامک ..
وب سرویس رایگان
نخستين سمپوزيوم بين المللي علوم كامپيوتر و مهندسي نرم افزار 2011 برگزار شد

نخستين سمپوزيوم بين المللي علوم كامپيوتر و مهندسي نرم افزار 2011 برگزار شد
نخستين سمپوزيوم بين المللي علوم كامپيوتر و مهندسي نرم افزار صبح امروز 25 خرداد در دانشكده مهندسي كامپيوتر، دانشگاه صنعتي شريف آغاز به كار كرد.
Date:1390/3/28

به گزارش خبرنگار باشگاه خبرنگاران حاضر در محل ؛در اين سمپوزيوم بين المللي كه به همت انجمن كامپيوتر ايران برگزار مي شود اساتيد و متخصصان داخلي و همچنين برخي از متخصصان خارجي حضور دارند.
دكتر حسين صامتي دبير سمپوزيوم بين المللي علوم كامپيوتر و مهندسي نرم افزار در اين مراسم گفت: اين سمپوزيوم علمي جزء كنفرانس هاي انجمن كامپيوتر ايران است و اهداف آن در ارتباط قرار دادن افراد مطلع در آن زمينه و ارايه يافته ها و انتقال آنها به ديگران است.
وي با بيان اينكه مقالات ارايه شده در اين سمپوزيوم حدود دويست و نه مقاله است افزود: 35 مقاله پذيرفته شده كه از آخرين مقالات روز دنيا در اين حوزه است.
وي ادامه داد: از مقالات پذيرفته شده 28 مقاله در اين دو روز ارايه مي شود كه 5 تا از اين مقالات به صورت پوستر است.
صامتي افزود: اين سمپوزيوم ادامه پانزده كنفرانس ساليانه انجمن كامپيوتر ايران است كه از سال 74 شروع به كار كرده است ولي امسال براي اولين بار است كه اين كنفرانس به صورت تخصصي در چهار سمپوزيوم مختلف ارايه شده است.
وي اظهار داشت: اكثر كشورهاي دنيا در زمينه مهندسي كامپيوتر فعاليت هاي مختلفي انجام داده و كنفرانس هاي بسياري برگزار مي كند و كشور ما نيز با توجه به اين كه دانش تخصصي كافي در اين زمينه را دارد اقدام به برگزاري كنفرانس بين المللي در اين حوزه را مي كند.

*متخصصان كشور ما در بعضي از شاخه هاي كامپيوتر رتبه اول را دارند

وي عنوان كرد: علم كامپيوتر داراي زير مجموعه هاي بسيار زيادي بوده كه كشور ما در بعضي از شاخه هاي تخصصي جزو اولين هاي دنيا است.
دانشيار دانشكده مهندسي كامپيوتر دانشگاه شريف با بيان اينكه متخصصين كشور ما در برخي از زمينه ها بهترين كارهاي دنيا را انجام مي دهند افزود: در كشورهاي ديگر نيز متخصصين فقط در برخي از زير شاخه ها مطرح و سرشناسند و هيچ كشوري نمي تواند ادعا كند كه در توان زير شاخه ها بهترين است.
وي با اشاره به اينكه ما مطابق با پيشرفت روز دنيا كار مي كنيم تصريح كرد: دانشجويان قبل از فارغ التحصيلي حتماً بايد مطلب جديدي در سطح دنيا ارايه بدهند و دانشجويان دكترا نيز بايد مقالات IFI در سطح بين المللي داشته باشند كه اينها تضمين كننده اين است كه تحقيقات علمي ما تقريباً در سطح علم روز دنيا است.
وي اظهار داشت: كشور ما دو مشكل اساسي در حوزه كامپيوتر و آيتي دارد كه ضعيف بودن ارتباط ما با ديگر كشورها يكي از آنهاست كه برخي از مسائل كلي كشور روي آن تأثير مي گذارد و ما بايد اين ارتباط را تقويت كنيم.
در پايان خاطر نشان كرد: مشكل بعدي كمبود بودجه كشور در اين زمينه است و ما براي تهيه وسايل آزمايشگاهي و نرم افزار موردنياز با كمبود بودجه مواجه هستيم./ح

باشگاه خبرنگاران جوان


Rss Services Print  -(0 Body)  Visitor Count: 946
Add Comments
Name:
Email:  
User Comments:
SecurityCode: Captcha ImageChange Image