جستجو در محصولات

گالری پروژه های افتر افکت
گالری پروژه های PSD
جستجو در محصولات


تبلیغ بانک ها در صفحات
ربات ساز تلگرام در صفحات
.. سیستم ارسال پیامک ..
وب سرویس رایگان
گزارش محرمانه ازنقش موبايل دراختلالات پروازي

گزارش محرمانه ازنقش موبايل دراختلالات پروازي
خلبانها و خدمه 230 هواپيماي باري و مسافرتي به انجمن بين المللي حمل و نقل هوايي IATA اعلام كرده اند كه طي سالهاي 2003 تا 2009 موبايلها، آي-پادها، لپ تاپها و ديگر تجهيزات الكترونيكي در سيستمهاي هواپيمايي اختلال ايجاد كرده اند.
Date:1390/3/28

گزارش محرمانه اي كه از صنعت هوانوردي تهيه شده نشان مي دهد موبايلها و ديگر تجهيزات الكترونيكي طي 6 سال گذشته 75 بار تجهيزات اضطراري مرتبط با پرواز را در هواپيماها دچار اختلال كرده اند.

به گزارش خبرگزاري مهر، خلبانها و خدمه 230 هواپيماي باري و مسافرتي به انجمن بين المللي حمل و نقل هوايي IATA اعلام كرده اند كه طي سالهاي 2003 تا 2009 موبايلها، آي-پادها، لپ تاپها و ديگر تجهيزات الكترونيكي در سيستمهاي هواپيمايي اختلال ايجاد كرده اند.

در حدود 26 مورد از اين رويدادها بر روي سيستمهاي كنترلي پرواز از قبيل خلبان اتوماتيك، موتور اتوماتيك و سيستم فرود هواپيما تاثير گذاشته است. همچنين 17 گزارش ديگر از تاثير اين تجهيزات بر روي سيستمهاي جهت ياب، 15 گزارش درباره تاثير آنها بر روي سيستمهاي ارتباطاتي و 13 گزارش از اختلال سيستمهاي هشدار دهنده دريافت شده است. بيشترين ابزارهايي كه در بروز اين اختلالات تقصير داشته اند موبايلها بوده اند زيرا در وقوع اين اختلالها 40 درصد نقش داشته اند.

با اين همه IATA اعلام كرده است كه هنوز نتوانسته نقش موبايلها را در اين اختلالها به اثبات برساند زيرا در برخي از آنها ردپاي خدمه و خلبانها نيز ديده مي شود. در يكي از اين رويدادها خلبان اتوماتيك به صورت ناگهاني در ارتفاع يك كيلومتري فعال شده است، اما پس از اينكه از مسافران درخواست شده بود تجهيزات الكترونيكي خود را خاموش كنند، همه چيز به حالت عادي بازگشته و هواپيما به صورت عادي به راه خود ادامه داده است.

بر اساس گزارش تلگراف، در مورد ديگر به دليل روشن بودن دو لپ تاپ درون هواپيما، دستگاه GPS كابين خلبان اطلاعات غلطي را ارائه كرده است. اين ادعاها مناقشات بر سر استفاده يا عدم استفاده از ابزارهاي الكترونيكي در هنگام پرواز را از سر خواهد گرفت.

تابناك


Rss Services Print  -(3 Body)  Visitor Count: 984
Add Comments
Name:
Email:  
User Comments:
SecurityCode: Captcha ImageChange Image