جستجو در محصولات

گالری پروژه های افتر افکت
گالری پروژه های PSD
جستجو در محصولات


تبلیغ بانک ها در صفحات
ربات ساز تلگرام در صفحات
.. سیستم ارسال پیامک ..
وب سرویس رایگان
دنياي موبايل و كامپيوتر؛سرعت حافظه‌هاي فلش 100 برابر مي‌شود

دنياي موبايل و كامپيوتر؛سرعت حافظه‌هاي فلش 100 برابر مي‌شود
خبرگزاري فارس: فناوري Phase Change Memory كه با نام اختصاري PCM نيز شناخته مي‌شود، يكي از انواع فناوري‌هاي حافظه‌اي سريع‌، كوچك و پركاربرد است كه مي‌تواند دنياي تراشه‌هاي حافظه‌اي را متحول كند.
Date:1390/4/11

به گزارش فارس به نقل از پي‌سي‌ورلد، هم‌اكنون شركت IBM در حال ارتقاء و تكميل اين فناوري است و ادعا مي‌كند اين تراشه هوشمند به گونه‌اي ساخته خواهد شد كه سرعت آن 100 برابر از حافظه‌هاي فلش بيشتر است.
محققان شركت IBM در شهر زوريخ سوئيس براي نخستين بار موفق به ساخت تراشه‌هاي مبتني بر فناوري PCM شده‌اند و در نهايت توانستند دو مشكل اصلي موجود در حوزه معماري حافظه‌اي را برطرف كنند.
فناوري PCM برمبناي نوعي معماري جديد ساخته شده است كه مي‌تواند شكل سخت‌افزاري آن را تغيير داد. اين فناوري همچنين قادر است كه در طيف سيستم‌هاي با مقاوت پايين و مقاوت بالا به راحتي كار كند و ولتاژ خود را متناسب با سيستم تغيير دهد.
اين فناوري مي‌تواند در هر بخش چندين بيت اطلاعات را نگه دارد و به عبارت ديگر، روي هر بيت اطلاعات، بيت‌هاي اطلاعاتي ديگري ذخيره كند كه حافظه‌هاي فلش اين قابليت را ندارند.
كارشناسان شركت IBM اعلام كرده‌اند كه اين فناوري پس از تكميل نسخه نهايي مي‌تواند در نسل جديد گوشي‌هاي هوشمند، دستگاه‌هاي چندرسانه‌اي قابل‌حمل، رايانه‌هاي لوحي و ... مورد استفاده قرار گيرد و سرعت انتقال اطلاعات را تا 100 برابر بيشتر كند.
انتهاي پيام/ح

فارس


Rss Services Print  -(1 Body)  Visitor Count: 634
Add Comments
Name:
Email:  
User Comments:
SecurityCode: Captcha ImageChange Image