جستجو در محصولات

گالری پروژه های افتر افکت
گالری پروژه های PSD
جستجو در محصولات


تبلیغ بانک ها در صفحات
ربات ساز تلگرام در صفحات
.. سیستم ارسال پیامک ..
وب سرویس رایگان
شبكه ملي اينترنت از سوي سازمان فن‌آوري اطلاعات راه‌اندازي مي‌شود

شبكه ملي اينترنت از سوي سازمان فن‌آوري اطلاعات راه‌اندازي مي‌شود
Date:1390/4/12

- ايسنا- وزير ارتباطات تاكيد كرد كه در شبكه‌ي ملي ارتباطات، اينترنت حذف نخواهد شد.
رضا تقي‌پور درباره اينترنت ملي اظهار كرد: سازمان فن‌آوري اطلاعات مامور راه‌اندازي شبكه ملي اينترنت است كه هم‌اكنون وارد فاز پياده‌سازي آن شده‌ايم، اما در اين پروسه، شبهه‌اي وجود دارد كه با راه‌اندازي آن، اينترنت چه خواهد شد؟

وي ادامه داد: مبناي اصلي كار ما در كشور شبكه‌ي ملي اطلاعات است، چرا كه در 95 درصد كاربرد‌ها به اينترنت نياز نيست؛ به عنوان مثال اكنون ما مي‌خواهيم با مركز تجارت داخلي كه در كنارمان وجود دارد، ارتباط برقرار كنيم، بايد ابتدا به فضاي اينترنتي خارج از كشور مراجعه كنيم و سپس به داخل كشور و مركز مدنظر مراجعه كنيم اما با اين سرويس، سرويس اينترنت يكي از شبكه‌هاي داخلي خواهد بود.
تقي‌پور اضافه كرد: شبكه‌ي ملي اطلاعات با هشت مگابايت در منازل قابل استفاده خواهد بود كه در حال ظرفيت‌سازي هستيم كه با 20مگابايت براي كساني كه درخواست آن را داشته باشند، قابل استفاده باشد.
وي هم‌چنين خاطر نشان كرد: در دهه‌ي اخير 10 درصد افزايش ضريب نفوذ ارتباطات به رشد 1.4 درصدي توليد ناخالص داخلي منجر شده است كه اين از اهميت ارتباطات نشان دارد.
او كه در سومين اجلاس مديران فن‌آوري اطلاعات ارتباطات و تحول اداري سخن مي‌گفت، در پايان به راه‌اندازي خريد الكترونيكي از طريق پست شبكه‌اي اشاره و خاطر نشان كرد: در سال گذشته يك ميليون و 100 هزار تراكنش در اين شبكه‌ي پست صورت گرفت و كالا جابه‌جا شد.

آي‌تي ايران


Rss Services Print  -(2 Body)  Visitor Count: 849
Add Comments
Name:
Email:  
User Comments:
SecurityCode: Captcha ImageChange Image