جستجو در محصولات

گالری پروژه های افتر افکت
گالری پروژه های PSD
جستجو در محصولات


تبلیغ بانک ها در صفحات
ربات ساز تلگرام در صفحات
.. سیستم ارسال پیامک ..
وب سرویس رایگان
دنياي موبايل و كامپيوتر؛نخستين تماس تلفن همراه با فناوري جي‌اس‌ام بيست ساله شد

دنياي موبايل و كامپيوتر؛نخستين تماس تلفن همراه با فناوري جي‌اس‌ام بيست ساله شد
خبرگزاري فارس: در تاريخ اول ژوئن سال 1991 براي اولين بار تماسي با استفاده از تلفن همراه بر بستر فناوري GSM بين دو كشور سوئد و فنلاند صورت گرفت و از آن زمان تاكنون بيست سال مي گذرد.
Date:1390/4/12

به گزارش فارس به نقل از پي سي مگ، دو شركت نوكيا زيمنس و اريكسون اولين شركت هاي جهان بودند كه اين آرزو را محقق كردند و هر دو شركت روز جمعه سالگرد اين موفقيت را با نمايش مجموعه اي از ابزار و ادوات فني و تكنيكي مرتبط جشن گرفتند.
در شهر كپنهاگ دانمارك هم مقامات مخابراتي نمونه هايي از تجهيزات اوليه برقراري ارتباط تلفن همراه با استفاده از فناوري جي اس ام را به نمايش گذاردند.
آنچه كه در ميان سخنرانان اين مراسم در سه كشور مشترك بود آن بود كه هيچ كس در بيست سال قبل تصور نمي كرد استفاده از تلفن همراه براي مكالمه و دسترسي به خدمات ارزش افزوده تا بدان حد سريع پيشرفت كند و در عرض دو دهه بشريت شاهد چنين پيشرفت هاي خيره كننده اي باشد.
در حال حاضر 80 درصد از تماس هاي تلفن همراه در جهان با استفاده از فناوري جي اس ام انجام مي شود و امروزه 838 شبكه جي اس ام در 234 كشور جهان در حال فعاليت است و بيش از 4.4 ميليارد نفر از جمعيت جهان تحت پوشش اين فناوري ارتباطي قرار دارند.
در اين مراسم يكي از اولين گوشي هاي تلفن همراه جهان يعني Nokia 1011 هم به نمايش درآمد. اين گوشي كه در سال 1992 به بازار عرضه شد 475 گرم وزن دارد كه چهار برابر سنگين تر از گوشي هوشمند و همه فن حريف Galaxy S II سامسونگ است.
انتهاي پيام/ح

فارس


Rss Services Print  -(2 Body)  Visitor Count: 936
Add Comments
Name:
Email:  
User Comments:
SecurityCode: Captcha ImageChange Image