جستجو در محصولات

گالری پروژه های افتر افکت
گالری پروژه های PSD
جستجو در محصولات


تبلیغ بانک ها در صفحات
ربات ساز تلگرام در صفحات
ایمن نیوز در صفحات
.. سیستم ارسال پیامک ..
دردسرهاي سلطه گوگل بر بازار جستجوي اينترنت

دردسرهاي سلطه گوگل بر بازار جستجوي اينترنت
ايتنا - رئيس هيئت مديره گوگل اتهامات وارد شده به اين شركت مبني بر هدايت كردن كاربران اينترنتي به سوي استفاده از نتايج جستجوهاي موتور جستجوي گوگل را رد كرد.
Date:1390/4/12

به گزارش ايتنا به نقل از خبرگزاري مهر، اريك اشميت هرگونه فعاليت غير قانوني از جانب گوگل به منظور محافظت از جايگاه اين شركت در رأس بازار جستجوهاي اينترنتي را رد و اعلام كرد اتهاماتي كه عليه اين شركت وارد شده كاملاً بي اساس هستند.

واكنش اشميت نسبت به آغاز بررسي‌هاي كميسيون تجارت فدرال يا FTC آمريكا بوده است، اين كميسيون در تلاش است فعاليت‌هاي اين شركت بزرگ جستجو را براي يافتن هرگونه تخطي از قوانين مورد بررسي قرار دهد. گوگل در عين حال به خاطر سلطه خود بر بازار جستجو در اروپا نيز مورد بررسي اتحاديه اروپا قرار دارد.

اشميت در گفتگو با فاينشنال تايمز گفت از اينكه برتري گوگل در بازار جهاني چگونه مي‌تواند مورد بررسي و تحقيقات دقيق قرار گيرد آگاهي دارد. به گفته وي واضح است كه در اين روند دولت‌ها نيز نقش دارند زيرا اگر من نيز يكي از اعضاي دولت بودم عملكرد گوگل را بررسي مي‌كردم. با اين همه اشميت اعلام كرد هنوز مشخص نيست آمريكا و اروپا قصد بررسي كداميك از فعاليت‌هاي گوگل را دارند.

اشميت گفت: ما اطلاعي از موضوع شكايت نداريم، تمامي شكايت‌هايي كه تا كنون ديده‌ام از جانب رقباي بزرگ بوده و تمامي آنها نيز بي اساس بوده‌اند. اشميت اعلام كرد گوگل در قبال تعهدات خود نسبت به آمريكا و اروپا پايبند بوده و تمامي تلاش خود را براي اجراي آنها به كار بسته است.

بر اساس گزارش تلگراف، مقامات آمريكايي از تسلط و برتري گوگل بر صنعت جستجوي اينترنتي نگران اند و كميسيون اروپا نيز عملكرد اين شركت را از نوامبر گذشته مورد بررسي قرار داده است. شكايت‌هاي وارد شده به گوگل از سوي رقبايي بوده كه برتري گوگل موجب به خطر افتادن موقعيت آنها در بازار جستجوي اينترنتي مي‌شود.

ايتنا


Rss Services Print  -(4 Body)  Visitor Count: 1033
Add Comments
Name:
Email:  
User Comments:
SecurityCode: Captcha ImageChange Image