جستجو در محصولات

گالری پروژه های افتر افکت
گالری پروژه های PSD
جستجو در محصولات


تبلیغ بانک ها در صفحات
ربات ساز تلگرام در صفحات
.. سیستم ارسال پیامک ..
وب سرویس رایگان
تبليغات سي‌دي‎ها و كلاس‌هاي آموزشي زندگي موفق به اطلاعات روانشناسي در اينترنت تكيه نكنيد/مشاوره را جدي بگيريد

تبليغات سي‌دي‎ها و كلاس‌هاي آموزشي زندگي موفق به اطلاعات روانشناسي در اينترنت تكيه نكنيد/مشاوره را جدي بگيريد
يك مشاور گفت:مردم با خواندن اين گونه مطالب نمي‌توانند مشكلاتي كه دارند حل كنند بلكه تنها مي توانند از برخي موارد پيشگيري‌ كنند.
Date:1390/7/2

باشگاه جواني برنا/شايد شما هم در اينترنت با اين جملات روبرو شده باشيد:«دانستني‌هاي زندگي زناشويي، محصول محبت را به همسرتان هديه كنيد،آموزش‌هاي‌قبل، حين‌و بعد از ازدواج،آموزش‌هاي پيش از ازدواج در ?? جلسه آموزشي،مجردها و متاهل ها… حتما اين مجموعه را ببينيد.» و يا تبليغ هزارن سي دي آموزشي و يا كلاس ها يمربوط به زندگي موفق،روابط بي نقص و ... را در مجلات روزنامه ها و در سايت ها ديده باشيد.براستي چه مقدار از اطلاعاتي كه در آنها موجود است به ما كمك مي كنند و چند درصداز آنها كاربردي اند.در اين رابطه با غلامرضا خليلي كارشناس ارشد مشاوره به گفت و گو نشستيم.

خليلي در مورد محتويات اين سي دي ها و كلاس ها به خبرنگار برنا گفت:بشر هميشه با مشكلاتي در زندگي خود مواجه بوده است.يكي از اين مشكلات تعاملات‌اش با اطرافيان و غير همجنس خودش است. در زمينه ارتباطات زندگي مشترك،اطلاعاتي كه از اينترنت و منابع ديگر به دست مي آيد بيشتر جنبه پيشگيرانه داشته و جنبه آموزشي‌اش مي تواند ارزشمند باشد.بدست آوردن اطلاعات كسي را گمراه نمي كند چرا كه فرد قدرت تحليل دارد. اما در حوزه درمان، يعني حل مشكلات، چيزي فراتر از جزوه و كتاب و مقاله اينترنتي نياز هست. معتقدم خيلي از اطلاعاتي كه در سايت‌ها و اينترنت وجود دارد و جنبه تبيلغاتي هم دارند،ناقص هستند و بخشي از حقيقت را مي گويند، در حد اطلاع رساني اوليه هستند و آموزش‌شان ناقص است، آموزش بايد هدفمند و بلند مدت باشد تا تاثير داشته باشد.

وي ادامه داد:اگر از جزوات و منابعي كه مورد تاييد دانشگاه‌هاي علوم پزشكي،سازمان بهزيستي،مراكز بهداشت،مراكزمشاوره دولتي و خصوصي در اين زمينه استفاده شود، قطعا بهتر خواهد بود.

اين كارشناس خانواده افزود: مردم با خواندن اين گونه مطالب نمي‌توانند مشكلاتي كه دارند حل كنند بلكه تنها مي توانند از برخي موارد پيشگيري‌ كنند.حل مشكلات كاري تخصصي است و حداقل افراد با تماس با شماره 148 مي توانند از مشاورهاي متخصصان اين زمينه بهره ببرند.

خليلي تصريح كرد:خطري كه در عصر فعلي ما وجود دارد بمباران اطلاعات بر ذهن‌ها است. ذهن افراد تحت تاثير اطلاعات فروان، سطحي‌نگر شده و در حالي‌كه اطلاعات زيادي در دسترس وجود دارد اما كمك چنداني به فرد نمي كند. اگر اين اطلاعات افراد را واردار به پيگيري از مرجع و متخصص قابل اتكا كند،در آن صورت آن اطلاعات،داده هاي اوليه خوبي خواهند بود.بسياري از الفاظ و القابي كه در سايت‌ها به كار مي رود غير علمي است؛ نظير تست شخصيت شناسي و تعيين خوشبختي با همسر و خيانت فرد به زندگي.اين آزمايش‌ها دروغ بوده و در صورت خوشبينانه‌تر نا آگاهي است.به نظر نمي رسد با اين پرسش ها بتوان چيزي را ارزيابي كرد.

وي همچنين با اشاره به تبليغات برخي كلاس هاي مشاوره و روانشناسي گفت: همچنين شعارهايي كه براي برخي از كلاس‌ها به كار مي روند؛ نظير اگر اين كلاس‌ها را ياد بگيريد مي توانيد بر روي شخص مورد نظرتان تاثير و نفوذ كنيد، غلط است.شايد مطالبي كه گفته مي شود شروع خوبي براي تحريك ذهني باشد اما در كل اين شعارها درست نيستند.در عصري كه نيازمند به فهم چگونگي ارتباط با اطرافيان خود هستيم،نبايد در صورت كسب هر اطلاعاتي فكر كنيم كه صد در صد درست است؛ چرا كه قسمت زيادي از اين داده ها ترجمه‌هاي‌ متون خارجي بوده و ايرانيزه و بومي نشدند و تنها مراكز مشاوره و متخصصاني كه تجربه دارند مي توانند در اين زمينه به فرد كمك كنند.

برنا نيوز


Rss Services Print  -(8 Body)  Visitor Count: 888
Add Comments
Name:
Email:  
User Comments:
SecurityCode: Captcha ImageChange Image