جستجو در محصولات

گالری پروژه های افتر افکت
گالری پروژه های PSD
جستجو در محصولات


تبلیغ بانک ها در صفحات
ربات ساز تلگرام در صفحات
.. سیستم ارسال پیامک ..
وب سرویس رایگان
وزير ارتباطات: اينترنت فعلي اومانيستي و ليبراليستي است

وزير ارتباطات: اينترنت فعلي اومانيستي و ليبراليستي است
اينترنت پاك مراقب خواهد بود تا تنها محتواي مفيد و پاك در فضاي اينترنت توسعه پيدا كند.
Date:1390/8/2

رضا تقي پور در نشست سالانه بين المللي روز "رايانه پاك" كه در نمايشگاه رسانه هاي ديجيتال برگزار شد با اشاره به توسعه فناوري اطلاعات در عرصه هاي مختلف سياسي، اجتماعي، فرهنگي و اقتصادي كشورها اظهار داشت: امروزه نظريه اي بر دنيا حاكم است كه از آن به "زندگي دوم" تعبير مي شود و به اين معنا است كه افراد امروزه بر روي شبكه ها و فضاي سايبر زندگي مي كنند اما اين نوع زندگي انسان را در اسارات مدرن حبس كرده و براي رهايي از آن بايد چاره اي انديشيده شود.

وي با تاكيد بر نقش فناوري اطلاعات در عرصه هاي مختلف به نقش فناوري در حكومت كشورها و انقلابهاي رنگي و اقتصاد كشورهايي مانند كره، چين و مالزي اشاره كرد و گفت: امروزه فناوري اطلاعات در تشكيل شبكه هاي اجتماعي و فرهنگي بيشتر نمود پيدا كرده به نحوي كه به عنوان ابزاري در اختيار مكاتب اومانيستي و ليبراليسمي قرار گرفته است.

وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات با بيان اينكه هم اكنون اينترنتي كه وجود دارد بر مبنا و اساس تئوريهاي اومانيستي و ليبراليستي پايه گذاري شده خاطرنشان كرد: اين اينترنت براي جوامع خطرناك است و نياز به باز تعريف دارد در اين راستا طرح اينترنت پاك ارائه شده است.

تقي پور با تاكيد براينكه هم اكنون بسياري از كاربردهاي اوليه اينترنت با اينترنت فعلي توسعه يافته در تعارض است تصريح كرد: به همين دليل توسعه اينترنت پاك بايد در دستور كار قرار گيرد.

وي با بيان اينكه برخلاف آنچه تصور مي شود كشور ما در توليد محتواي ديجيتال خالي از ذهن و بدون دستاورد نيست گفت: تعريف ما از اينترنت پاك تنها محتواي اسلامي آن نيست بلكه محتواي انساني نيز در اين طرح مطرح است.

اين مقام مسؤول اظهار داشت: غربي ها ابزاري ساخته اند كه مي دانند آسيب زا و خطرناك است و به همين دليل خودشان امروزه با نگرانيهايي در اين زمينه مواجه هستند. چرا كه شكي نيست كه تا چند سال ديگر آسيب هاي اينترنت براي خانواده ها و كودكان و جامعه بشريت نمود بيشتري پيدا مي كند.

وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات با اشاره به مطرح شدن ايده اينترنت پاك تاكيد كرد: فضاي اينترنت بايد از اين آسيبها تهي شده و سبب شكوفايي و بالندگي استعدادهاي انساني شود.

تقي پور با بيان اينكه اينترنت نوعي ابزار اقتصادي است اما در شرايط موجود براي كسب و كارهاي كثيف از آن استفاده مي شود يادآورشد: با تحقق شبكه ملي اطلاعات و زيرساختهايي كه در حال آماده شدن است مي توان اينترنت پاك را به جامعه جهاني ارائه كرد.

وي در مورد جزئيات اينترنت پاك نيز گفت: آنچه كه امروزه در اينترنت در حال وقوع است جزء ماهيت اصلي آن نيست به همين دليل يكي از برنامه هاي اصلي اينترنت پاك آن است كه پايه اوليه اين شبكه بايد فارغ از كسب و كارهاي كثيف باشد. علاوه براين اينترنت فعلي جدا از آسيب هايي كه به كيان خانواده وارد مي كند باعث خدشه دار شدن حريم شخصي افراد مي شود كه در اين راستا بحث امنيت و دفاع از حريم شخصي افراد در شبكه اينترنت پاك ديده شده است. به تعبيري اينترنت پاك مراقبت خواهد كرد كه تنها محتواي مفيد و پاك در فضاي اينترنت توسعه پيدا كند.

تلنا


Rss Services Print  -(17 Body)  Visitor Count: 1315
Add Comments
Name:
Email:  
User Comments:
SecurityCode: Captcha ImageChange Image